2011 Kovo 03

Vatikanas

Lenkijos delegacijoje popiežiaus paskelbimo palaimintuoju iškilmėse bus ne visi

veidas.lt

Popiežiaus Jono Pauliaus II paskelbimo palaimintuoju iškilmėse Romoje gegužės 1 dieną Lenkijos prezidento Bronislawo Komorowskio (Bronislavo Komorovskio) delegacijoje nebus generolo Wojciecho Jaruzelskio (Voicecho Jaruzelskio), pranešė dienraštis “Gazeta Wyborcza”.

“Kvietimą gaus tik visuotiniuose rinkimuose išrinkti šalies vadovai”, – sakė prezidento kanceliarijos atstovas Slawomiras Nowakas (Slavomiras Novakas).

Generolas W.Jaruzelskis prezidentu buvo išrinktas Seime, todėl skristi į Romą jis nebus pakviestas, paaiškino S.Nowakas.

Buvę Lenkijos prezidentai Lechas Walesa (Lechas Valensa) ir Aleksandras Kwasniewskis (Aleksandras Kvasnevskis) jau pranešė sutinką dalyvauti iškilmėse Romoje. Kol kas dvejoja buvę premjerai Leszekas Milleris (Lešekas Mileris) ir Wlodzimierzas Cimoszewiczius (Vlodzimežas Cimoševičius). Buvęs premjeras Jerzis Buzekas (Ježis Buzekas) patvirtino vyksiąs į Romą.

Laikantis neseniai Lenkijoje priimto įstatymo, dabartiniai šalies vadovai – prezidentas ir ministras pirmininkas – į Romą skris atskirai.

Lėktuvo katastrofoje žuvusio Lenkijos prezidento Lecho Kaczynskio (Lecho Kačynskio) brolis dvynys, ekspremjeras, partijos “Įstatymas ir teisingumo” pirmininkas Jaroslawas Kaczynskis (Jaroslavas Kačynskis) į iškilmes Romoje vyks traukiniu su grupe savo partiečių.

+370 5 2058525

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...