2010 Lapkričio 30

Rusija

Medvedevas paskelbs prezidento pranešimą Federaliniam susirinkimui

veidas.lt

Rusijos prezidentas Dmitrijus Medvedevas antradienį skaitys metinį pranešimą Federaliniam Susirinkimui.

Tai bus trečiasis D.Medvedevo pranešimas parlamentarams valstybės vadovo poste.

Daugiau kaip 330 Rusijos ir užsienio žurnalistų akredituoti nušviesti valstybės vadovo pranešimą, kurį jis pradės skaityti 12 val. Didžiųjų Kremliaus rūmų Georgijaus salėje.

Pirmasis D.Medvedevo pranešimas buvo perskaitytas 2008 metų lapkričio 5 dieną ir jame buvo netikėtumų: naujasis valstybės vadovas pasiūlė pailginti prezidento ir Valstybės Dūmos įgaliojimų terminą atitinkamai iki šešerių ir penkerių metų. Šios rinkimų įstatymų pataisos jau priimtos ir įsigaliojo.

Pernai pranešimas buvo skaitomas lapkričio 12 dieną. D.Medvedevas eksperimento tvarka iš anksto paskelbė pranešimo koncepciją, išdėstęs ją straipsnyje “Rusija, pirmyn!” ir paraginęs piliečius ją plačiai apsvarstyti.

Straipsnyje prezidentas apibrėžė strategines šalies raidos kryptis, tarp kurių jis nurodė įveikti ekonominį atsilikimą ir atsikratyti priklausymo nuo žaliavų, kovoti su bujojančia korupcija, pertvarkyti “pusiau sovietinę” socialinę sritį, stiprinti demokratiją, įveikti neigiamus demografijos procesus ir stabilizuoti padėtį Kaukaze.

Dabartinis pranešimas buvo rengiamas ne taip, kaip ankstesnysis, bet pagal anksčiau susiklosčiusią tradiciją buvo uždaras. Tačiau nedaug laiko iki jo D.Medvedevas savo tinklaraštyje kreipėsi į Rusijos piliečius su programiniu pareiškimu apie tai, kaip pertvarkoma Rusijos politinė sistema.

“Mes norime padaryti savo politinę sistemą tiesiog teisingesnę, lankstesnę, dinamiškesnę, labiau atvirą atsinaujinimui ir plėtrai. Ji turi turėti didelį mūsų rinkėjų pasitikėjimą”, – sakė D.Medvedevas.

Pasak jo, nuo tam tikro laikotarpio mūsų politiniame gyvenime ėmė atsirasti sąstingio požymių, “iškilo pavojus, kad stabilumas gali tapti sąstingio veiksniu”.

“Toks sąstingis vienodai pražūtingas ir valdančiajai partijai, ir opozicinėms jėgoms. Jeigu opozicija neturi nė mažiausios galimybės laimėti sąžiningoje kovoje – ji degraduoja ir darosi marginalinė. Bet jeigu valdančioji partija neturi galimybių niekur ir niekada pralaimėti, ji tiesiog “bronzuojasi” ir galiausiai taip pat degraduoja – kaip bet kuris gyvas organizmas, kuris nejuda. Todėl būtina pakelti politinės konkurencijos lygį”, – įsitikinęs prezidentas.

Prezidento kalbą, kuri dažniausiai trunka maždaug valandą, tiesiogiai transliuos televizija ir radijas.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...