2011 Balandžio 26

Černobylis

Medvedevas ir Janukovyčius padėjo Černobylyje monumento avarijos likviduotojams pirmąjį akmenį

veidas.lt

UKRAINE-CHERNOBYL/

Rusijos ir Ukrainos prezidentai Dmitrijus Medvedevas ir Viktoras Janukovyčius dalyvavo būsimo paminklo Černobylio avarijos likviduotojams pirmojo akmens padėjimo ceremonijoje.

Pats monumentas turi būti pastatytas iki gruodžio 14 dienos, kai Ukrainoje minima Avarijos Černobylio AE likviduotojų atminimo diena. Kaip tik tą dieną 1986 metais SSRS vyriausybė paskelbė, kad avarija visiškai likviduota.

D.Medvedevas ir V.Janukovyčius per simbolinę ceremoniją atidengė būsimojo monumento pamatų akmenį. Jis yra miesto Černobylio parke, pasodintame didžiausios atominės technogeninės katastrofos 25-osioms metinėms.

Prie įėjimo į parką yra Trečiojo angelo skulptūrinė kompozicija pagal siužetą iš Apokalipsės. Prezidentai ją apžiūrėjo. Iš kitos atminimo akmens pusės yra memorialinis centras, esantis buvusio kino teatro pastate.

D.Medvedevas ir V.Janukovyčius taip pat apžiūrėjo interaktyviąją ekspoziciją “Metėlės žvaigždė”, skirtą avarijos Černobylio atominėje elektrinėje likviduotojams, kuri taip pat įeina į memorialinį centrą.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...