2011 Liepos 28

Medininkų byloje įtariamieji pripažinti nusikaltusiais žmoniškumui

veidas.lt

BFL

Trečiadienį Generalinė prokuratūra kreipėsi į Vilniaus miesto 1-ąjį apylinkės teismą, su prašymais pripažinti įtariamaisiais užsienio valstybės piliečius Aleksandrą Ryžovą, Česlavą Mlyniką ir Andrejų Laktionovą dėl nusikaltimo, už kurį numatyta atsakomybė pagal Baudžiamojo kodekso 100 straipsnį, t. y. tarptautinės teisės draudžiamas elgesys su žmonėmis, kuris priskiriamas nusikaltimams žmoniškumui ir karo nusikaltimams.

„Kadangi įtariamieji yra užsienio šalies piliečiai, turi būti išlaikytos tam tikros procedūros, todėl Generalinė prokuratūra kreipėsi į teismą dėl jų pripažinimo įtariamaisiais pagal naują Baudžiamojo kodekso straipsnį. Iki tol minėti asmenys buvo kaltinami tyčiniu Lietuvos pareigūnų nužudymu vykdant tarnybines pareigas“, – sakė Generalinės prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo departamento vyriausiojo prokuroro pavaduotojas Raimondas Petrauskas.

Ketvirtadienį Vilniaus miesto 1 apylinkės teismo ikiteisminio tyrimo teisėjas patenkino Generalinės prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo departamento prokuroro prašymą baudžiamojoje byloje dėl Medininkų muitinės posto darbuotojų nužudymo ir pripažino įtariamaisiais Aleksandrą Ryžovą, Andrejų Laktionovą bei Česlavą Mlyniką dėl tarptautinės teisės draudžiamo elgesio su žmonėmis.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...