2010 Liepos 30

Žudynės

Medininkų bylai artėja senatis

veidas.lt

Generalinė prokuratūra neatmeta galimybės pakeisti nusikaltimų kvalifikaciją Medininkų žudynių byloje, teigia Generalinės prokuratūros prokuroras Algimantas Kliunka.

Šiuo metu teisme nagrinėjamoje byloje, vienintelis kaltinamasis yra Konstantinas Michailovas. Jam kaltinimai pateikti dėl daugelio žmonių nužudymo, kai jie vykdė tarnybos pareigas. Šiam nusikaltimui nustatytas 20 metų senaties terminas, kuris gali sueiti jau kitąmet.

Kai kurie teisininkai ir politikai ragina perkvalifikuoti minėtus kaltinimus į nusikaltimus žmoniškumui, kuriems senaties terminas netaikomas.

“Dar atviras ir svarstytinas klausimas dėl kitokios nusikaltimo kvalifikacijos, kur senaties terminai netaikomi. Tai priklausys nuo visų byloje surinktų duomenų patikrinimo ir įvertinimo”, – tragedijos 19-ųjų metinių išvakarėse naujienų portalo delfi.lt konferencijoje sakė prokuroras A.Kliunka.

1991-ųjų liepos 31-osios rytą per žiaurų omonininkų išpuolį Lietuvos ir Baltarusijos pasienyje nužudyti septyni neseniai nepriklausomybę atkūrusios Lietuvos pareigūnai.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...