2010 Liepos 12

Žiniasklaida

Mąžta radijo klausytojų

veidas.lt

Iki 2007 m. didėjęs, pastaraisiais metais radijo stočių populiarumas mažėja – po keletą procentų per metus. Prieš 3–4 metus radijo kasdien klausydavosi apie 92 proc. Lietuvos gyventojų, o dabar kasdien bent 15 minučių radiją įsijungia jau tik 78,1 proc. lietuvių.

Ypač daug klausytojų prarado komercinės radijo stotys – jų populiarumas nuo 2005-ųjų smuko daugiau nei 20 proc. Beje, taip yra ne tik Lietuvoje, bet ir JAV, Vakarų Europoje. Pagrindinė to priežastis – naujosios technologijos: vis daugiau jaunų žmonių naujienas susižino internete, o muzikos klausosi per mp3 ar kitokius grotuvus. “Kodėl turėčiau klausytis radijo stočių, kurios paprastai per valandą pagroja tris man patinkančias, o šešias nepatinkančias dainas, jei į mp3 grotuvą galiu įsirašyti 1000 man patinkančių dainų ir jų klausytis. Beje, tai gaunu be jokių erzinančių komentarų ar kvailų juokelių”, – dėsto studentas Nerijus Krasauskas.

Klausytojų mažėjimas – ne vienintelė radijo stočių problema. Jas dar kamuoja ir tirpstančios pajamos iš reklamos: reklamdaviai suvokia, kad vis populiaresnės tampa kitos žiniasklaidos priemonės, tad radijo reklamai ėmė taupyti ne tik dėl krizės, bet ir dėl vadinamojo radijo saulėlydžio.

Štai pernai radijo stočių pajamos iš reklamos sumažėjo trečdaliu, palyginti su 2008-aisiais, ir jei pasitvirtins žiniasklaidos planavimo agentūrų prognozės, maždaug dar tiek pat radijo reklamos rinka kris ir šiemet.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentarai (2)

 1. Gintas Gintas rašo:

  Liūdna….
  Kai atsirado TV radiją jau laidojo, aštuoniasdešimtaisiais net dainelė buvo – “Video kill radio star”. MP3 ir pan – konkurentai, bet reik daug laiko sekti ir nusikrauti naujienas ir pan. Be to – žinios ir pan.
  Atsilaikys….

 2. Kristina Pavlovskaja Kristina Pavlovskaja rašo:

  Aš eusu radijo megėja,žinau kad komerciniu radijo stočiu neks neklauso.


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

 • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

  Apklausos rezultatai

  Loading ... Loading ...