2010 Spalio 22

Varžytinės

Mažinama “Gedimino 9″ kaina

veidas.lt

Airijos kapitalo bankrutuojančios bendrovės “Ajolas” valdomo didžiausio Vilniaus centre prekybos centro “Gedimino 9″ pirmosios varžytinės neįvyko, neatsiradus norinčiųjų jį pirkti.

Tai BNS patvirtino varžytinių vykdytojas Gintaras Adomonis. Anot jo, pradinė prekybos centro pardavimo kaina buvo 125 mln. litų.

Neįvykus ir antrosioms varžytinėms, kurios planuojamos lapkričio 5 dieną, sprendimą dėl kitų varžytinių priims kreditoriai. Antrose varžytinėse centras bus parduodamas už 107 mln. litų pradinę kainą.

“Tai yra kreditorių sprendimas. Tokią kainą nustatė kreditoriai, kad operatyviau būtų vykdomas pardavimas” – teigė G.Adomonis.

Didžiausias įmonės “Ajolas” kreditorius – bankas “Swedbank”, kuriam “Ajolas” liko skolingas daugiau nei 103 mln. litų.

Varžytinėse siekiama parduoti 16,6 tūkst. kvadratinių metrų ploto pastatą, 0,6 hektaro sklypą sostinės Gedimino prospekte, taip pat prekės ženklą ir prekybos centro interneto svetainę.

“Ajolui” bankroto byla iškelta šių metų gegužę.

Žiniasklaida skelbė, kad “Gedimino 9″ tikriausiai taps vertingiausiu nekilnojamo turto objektu, dėl krizės atitekusiu bankui. 2004 metais, gerokai prieš nekilnojamo turto rinkos piką, buvęs Vilniaus savivaldybės pastatas parduotas už 45,5 mln. litų, į jo atnaujinimą buvo investuota dar daugiau kaip 120 mln. litų.

2005-ųjų pabaigoje “Swedbank” “Ajolui” paskolino 102,169 mln. litų, o paskolos grąžinimo terminas buvo 2020-ųjų lapkritis, tačiau “Ajolas” nevykdė įsipareigojimų, todėl kredito sutartį “Swedbank” pernai lapkritį nutraukė.

“Ajolas” pernai patyrė 88,758 mln. litų nuostolių, pirmąjį šių metų ketvirtį – dar 3,668 mln. litų. Kovo 29 dienos duomenimis, įmonės turtas siekė 61,212 mln. litų, o per vienerius metus mokėtinos sumos ir įsipareigojimai – 103,742 mln. litų.

Prekybos tinklas “Gedimino 9″ šiuo metu dirba kaip įprasta.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...