2011 Gegužės 31

Mažas, bet talpus hibridinis Jazz

veidas.lt

"Veido" archyvas

Honda – kaip teigiama – tai pirmasis mažas automobilis su hibridine pavara. Ar Honda Jazz tikrai “žalias” ir ekonomiškas, ar tai dar vienas rinkodarininkų triukas?

Šiemet atnaujintas Honda Jazz modelis siūlomas ir hibridinės versijos. Kai japonai 2007 m. pristatė antros kartos Jazz modelį (kitose rinkose žinomą Fit vardu), įsimintiniausios buvo automobilio salono transformacijos galimybės.

Nedideliame miesto automobilyje vienu rankos judesiu galima atlenkti antros eilės krėslus, taip pat pakelti sėdimąsias vietas ir į atsiradusią erdvę įsidėti dviratį. Naujame Fresh Lime Metallic spalva nudažytame hibridiniame modelyje baterijos užima tik atsarginio rato nišą, tad čia tilps nuo 303 iki 1323 litrų krovinio (paprastame Jazz – 399–1394 l). Nuo šiol Honda Jazz komplektuojamas su automatine bepakope CVT greičių dėže ir i-Shift rankinio perjungimo funkcija prie vairo. Ši transmisija dirba kur kas logiškiau, nei pirmiau daug priekaištų sulaukęs vadinamasis robotas.

Tikrai ekonomiškas

"Veido" archyvas

Nors kartais atrodo, kad dar vieno gamintojo hibridinis automobilis yra tik duoklė madai, su Honda Jazz Hybrid Frankfurto apylinkėse Vokietijoje pavyko važiuoti tikrai ekonomiškai. Smagūs ir vingiuoti keliai per kalvas, ne kiekvieną dieną pasitaikanti proga išmėginti automobilį neriboto greičio autobane – visa tai niekaip nenuteikė ekonomiškam važiavimui. Tačiau net ir ne po paties švelniausio elgesio su greičio pedalu, degalų sąnaudos neviršijo 5,5 l/100 km, ir ne visi lapeliai, žaliuojantys Jazz informaciniame ekrane ir skatinantys taupyti degalus, buvo nukritę.

Valio! Automobilio hibridinę sistemą sudaro 1,3 litro 88 AG benzininis ir 10 kW elektros variklis. Nors gamintojo žadamų vidutinių 4,5 l/100 km sąnaudų pasiekti nepavyko, vis dėlto automobilis tikrai taupus, o ir СО2 išmetamų dujų kiekis nedidelis – tik 104 g/km. Taupiai važiuoti padeda ir Start-Stop sistema, o stabdant išskiriama energija papildomai įkrauna akumuliatorius. Šiaip ar taip, reikia pripažinti, kad automobilis labiausiai tiko važiuoti pasirinkus “Ekon” ekonominį režimą. Perjungus pavarą į “Sport” režimą variklis imdavo žviegti lyg pjaunamas, tad susimastydavai apie sodininko ausines dirbant žoliapjove, kurias, beje, “Honda” taip pat gamina. Tad garso akustika, kaip ir ankstesnio modelio, vis dar ne stipriausia Jazz pusė. Minkšta ir gana komfortiška važiuoklė labiau tinkama ramiai važiuoti mieste, bet ne Honda sportinių ambicijų išbandymui. Automobilyje sėdima patogiai, valdymas ganėtinai tikslus, o posūkius dėl žemo svorio centro Jazz įveikia užtikrintai.

Erdvus salonas

Puikus matomumas iš vairuotojo vietos, dideli šoniniai veidrodėliai, didelis priekinis stiklas ir milžiniškas panoraminis stoglangis – važiuodamas Jazz jautiesi esąs gerokai erdvesniame automobilyje. Gaila tik, kad skydelio apdailos plastikas toks nykus ir kietas, – iš jo pagamintomis lėlėmis nežaistų net ir Afrikos vaikai, o sidabrinės spalvos dažai ant vairo kai kur jau buvo apsilupę. Automobiliui startuojant prietaisų skydelis šviečia mėlynai ir tampa žalias, kai važiuojama ekonominiu režimu. Iki 50 km/h greičio galima riedėti tik dėl integruoto elektros variklio – prireikus greitį padidinti, į pagalbą įsijungs ir benzininis. Automobilyje daug dėtuvių įvairioms smulkmenoms, visos salono erdvės racionaliai išnaudotos, o tokiomis transformacijos galimybėmis pasigirti gali retas kuris kitas automobilis.

"Veido" archyvas

Bandytas hibridinis automobilis Honda Jazz 1.3 IMA Comfort CVT Lietuvoje kainuoja 67 380 Lt, Elegance versija – 4300 Lt daugiau. Palyginti pigiausias naujas Jazz modelis su 1,2 litro benzininiu varikliu kainuoja nuo 45 730 Lt. Skirtumas tikrai nemažas, tad tik besirūpinantis švaria atmosfera ir besižavintis madingomis technologijomis pirkėjas gali ryžtis pirkti gerokai brangesnį hibridinį modelį.

Išvada

Mažas miesto automobilis erdviu salonu. Neblogai valdomas ir gana ekonomiškas. Tačiau žinant, kad mūsų šalyje pirkdamas automobilį su hibridine jėgaine jokių lengvatų negausi, pagrįstai kyla klausimas dėl tokio pirkinio prasmės.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...