2010 Birželio 16

Renovacija

M. Zasčiurinskas: būsto renovavimas padidins skolininkų gretas

veidas.lt

Neveiksnią Vyriausybės patvirtintą būsto renovacijos programą bus mėginama „reanimuoti“ Aplinkos ministerijos parengtu programos „gaivinimo“ planu. Pasak kai kurių Seimo narių, Vyriausybės patvirtinta būsto renovacijos programa nenaudinga renovuotinų daugiabučių namų gyventojams bei keistina iš esmės.

Programoje deklaruojama, kad valstybė padės gyventojams kompensuodama dalį atnaujinimo (modernizavimo) darbų, teikdama paramą ruošiant techninę dokumentaciją bei organizuojant projekto įgyvendinimą. Renovuotinų daugiabučių namų gyventojai viliojami teiginiais, kad būsto atnaujinimas kiekvienam gyventojui leidžia sumažinti šildymo išlaidas, suteikia naują gyvenimo kokybę ir komfortą bei pakelia turimo turto vertę. Tačiau niekas nekalba apie tai, kad renovuojamo daugiabučio gyventojai ant savo pečių užsikrauna finansinius įsipareigojimus bankams keliolikai metų ir kredito grąžinimas kartu su palūkanomis sudaro žymiai didesnę pinigų sumą nei galimai sutaupyti pinigai už šildymą.

„Butas yra privati nuosavybė. Nuosavybės teisė – viena pamatinių žmogaus teisių, kurią gina Konstitucija. Kiekvienas individualus asmuo turi teisę elgtis su savo nuosavybe kaip nori, o šia programa žmones prievarta siekiama paversti skolininkais, kadangi sprendimą dėl renovacijos priima daugiabučio namo gyventojų dauguma – 51 proc. Likę gyventojai tiesiog priversti paklusti daugumos sprendimui. Tai iš esmės yra nepriimtina“, – teigia Seimo narys Mečislovas Zasčiurinskas.

Anot jo, Vyriausybės sukurta ir patvirtinta programa ne tik neatitinka šių dienų realijų, bet ir gali sukurti tokias aplinkybes, kurios dar labiau apsunkins socialiai labiausiai pažeidžiamų Lietuvos piliečių gyvenimą.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...