2010 Liepos 28

Audrius Bačiulis

M.Adomėnas skęsta savo meluose

veidas.lt

Įtakingo konservatoriaus ir Seimo Švietimo, mokslo ir kultūros komiteto nario veiklą tirianti Specialiųjų tyrimų tarnyba ketina kreiptis pagalbos į Valstybės kontrolę: išsiaiškinti, ar pagrįstai Švietimo ir mokslo ministerija skyrė Manto Adomėno vadovautam Demokratinės politikos institutui (DPI) 2,5 mln. Lt aukštųjų mokyklų reitingams kurti. Mat, STT vadovo Žimanto Pacevičiaus turimomis žiniomis, kitose valstybėse atlikti kur kas didesnės apimties ir sudėtingesni reitingai kainavo gerokai mažiau.

Priminsime, kad “inteligentiškos korupcijos” skandalas, prikirpęs kylančio konservatorių žvaigžduko M.Adomėno sparnus, kilo būtent po to, kai “Veidas” iškėlė klausimą, kodėl ministerija nutarė skirti milijoną mokesčių mokėtojų litų per metus projektui, kurio analogą mūsų leidykla atlieka keliasdešimt kartų pigiau? Ar ne todėl, kad šioprojekto iniciatorius M.Adomėnas kartu yra ir ministerijos veiklą prižiūrinčio Seimo komiteto narys?

Šiame per kilometrą korupcija dvokiančiame skandale klausimas, ar gali Seimo nario įsteigta viešoji įstaiga dalyvauti Švietimo ir mokslo ministerijos – kurią jis pats, kaip Seimo Švietimo, mokslo ir kultūros komiteto narys, kuruoja – skelbtame konkurse, yra esminis, nuo atsakymo į kurį M.Adomėnas bėga it velnias nuo kryžiaus. O prispaustas pradeda išsisukinėti ir meluoti. Iš pradžių M.Adomėnas aiškino, esą jis tėra vienas DPI steigėjų, o ne valdybos narys, tad jokio viešųjų ir privačių interesų konflikto čia nėra.

“Veidui” nurodžius, kad 2009-ųjų rudenį, kai ir vyko DPI laimėtas 2,5 mln. Lt vertės konkursas, pateiktose  DPI ataskaitose M.Adomėnas įvardijamas kaip DPI prezidentas, šis ėmė aiškinti, esą savo, kaip instituto prezidento, teises jis sustabdęs po išrinkimo į Seimą (išeitų, kad 2008 m. lapkritį). O 2009-ųjų balandį DPI prezidento institucija neva visai panaikinta. Nors dar šių metų birželio pradžioje Seimo tinklalapyje skelbiamoje M.Adomėno viešųjų ir privačių interesų deklaracijoje puikavosi įrašas: “DPI prezidentas, steigėjas ir valdybos narys”. O DPI darbuotojai, pasirodo, daugiau nei metus nežinojo, kad prezidento institucija jų institute panaikinta ir toliau visur vadino M.Adomėną savo prezidentu.

Tereikėjo išsiaiškinti, kas ir kada melavo: M.Adomėnas, išsisukinėdamas nuo “Veido” ir kitų į jo veiklos tyrimą įsitraukusių žurnalistų klausimų, M.Adomėno viešųjų ir privačių interesų deklaracija ar DPI ataskaitas rašę darbuotojai?

Atsakymą į šį klausimą jau davė STT tyrimas. Akistata su korupcijos tyrėjais geriau nei bilobilas atgaivino M.Adomėno atmintį ir jis “prisiminė”, kad DPI prezidento pareigas ėjo kur kas ilgiau, nei tvirtino “Veidui”. Ligi tol, bendraudamas su žurnalistais, M.Adomėnas vis “pamiršdavęs”, kad pernai rudenį, DPI teikiant paraišką 2,5 mln. Lt užsakymui iš Švietimo ir mokslo ministerijos gauti, jis dar buvo DPI prezidentas.

Daugiau šia tema:
Kiti straipsniai, kuriuos parašė Audrius Bačiulis:
Skelbimas

Komentarai (4)

 1. Saulius Saulius rašo:

  Klausimas kyla kitoks. Ok, šie vyrai tempia į savo pusę, bet ka daro viešųjų pirkimų tarnyba. Kas prižiūri ir PALAIMINA tokius konkursus? Tiesą sakant, šitoj vietoj vykdomas didesnis nusikaltimas. Tarnyba, įsteigta kontroliuoti valstybinius pinigus, pati korumpuota iki ausų kaip ir konkursų dalyviai (ne išimtis, tos pačios tarnybos veikėjai). Čia panašiai kaip su policija, kuriai išlaikyti mokame mokesčius, bet realiai tėra viena didžiausių nusikalstamų struktūrų, pasak vieno buvusio “mafijozo”. Tas stena vargšas kad visą buvusią veiklą policija prigriebė.

 2. A.Bačiulis A.Bačiulis rašo:

  Viešųjų pirkimų tarnybą šiuo konkrečiu atveju niekuo dėta. Viską tvarkė ŠMM.

 3. uuu uuu rašo:

  Adomėnas ir steponavičius -abu labu.

 4. psihofiziologas psihofiziologas rašo:

  Adomenas – pataloginis melagis, ir ligotu politiniu iliuziju produktas.


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

 • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

  Apklausos rezultatai

  Loading ... Loading ...