2010 Gruodžio 17

Baltarusija

Lukašenka patenkintas susitarimais su Rusija

veidas.lt

Baltarusijos prezidentas Aleksandras Lukašenka labai gerai vertina neseniai pasiektus susitarimus su Rusijos vadovybe, bet pareiškė, kad dėl jų “niekur nešliaužiojo”.

“Aš niekur nešliaužiojau. Vakar mes gavome pranešimą, kad vyriausybės nesusitarė, todėl prezidentai turėjo susitikti ir susitarti”, – pažymėjo A.Lukašenka žurnalistams penktadienį.

Baltarusijos prezidentas patikslino, jog atvyko į Maskva dalyvauti Eurazijos ekonominės sandraugos Tarpvalstybinės tarybos posėdyje vakar, susitikti su prezidentu D.Medvedevu nebuvo numatyta.

“Tiesiog vyriškai pasielgė Rusijos prezidentas”, – sakė A.Lukašenka, pranešdamas, kad vakare posėdžio išvakarėse Rusijos prezidentas pasiūlė apsvarstyti Muitų sąjungos ir Bendrosios ekonominės erdvės klausimus.

Vertindamas pasiektus susitarimus A.Lukašenka pareiškė: “Svarbiausia, mes gavome naftos tiek, kiek mums reikia. Taip, jeigu Rusijos nafta bus perdirbama ir po to (naftos produktai) parduodami, išvežimo muitus mes dalinsimės su Rusija.

Prezidentas taip pat komentavo Baltarusijos opozicijos atstovų teigimus, kad neva A.Lukašenka pasidavė Rusijai mainais už rėmimą prezidento rinkimuose. “Net jeigu man būtų tekę pasiduoti, kaip jie (opozicija) sako už 4 mlrd. dolerių, aš tam pasirengęs. Šie pinigai mūsų liaudžiai, mūsų valstybei”, – pažymėjo A.Lukašenka.

Pasak jo, “jie (Rusijoje) tai vertina 4 mlrd. dolerių – vertinant tiesiai į kaktą. O vertinant per verslą ir įmones, tai ir daugiau”. Pasak A.Lukašenkos, “šie susitarimai daro įtaką ir nacionalinės valiutos kursui, ir žmonių nuotaikai”. “Šie sprendimai leidžia Nacionaliniam bankui pasiekti numatytus iki 2015 metų rodiklius jau 2013 metais”, – sakė valstybės vadovas.

A.Lukašenka tai pat pažymėjo, kad “dar reikia susitarti dėl dujų (su Rusija)”. “Vyksta dėl dujų sunkios derybos. kad ir kaip jos baigtųsi, ekonomika kitais metais atrodo geriau nei mes planavome”, – pareiškė Baltarusijos prezidentas.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...