2010 Rugsėjo 26

Užsienis

Lukašenka nori rinkimų be kišimosi iš išorės

veidas.lt

Spaudimo Baltarusijai prezidento rinkimų išvakarėse nei iš Kremliaus, nei iš Vakarų nebus, įsitikinęs šalies autoritariškas lyderis Aleksandras Lukašenka.

“Jokio kišimosi šalyje nebus, ir iš Rusijos, kaip mus baugina, ir iš Vakarų ar iš Amerikos”, – pareiškė A.Lukašenka šeštadienį žurnalistams Lydoje Gardino srityje.

Drauge Baltarusijos lyderis neatmetė galimybės, kad gali būti “dūrių, ir tai – du ar tris kartus”.

“Mes tam esame pasirengę. Bet aš padarysiu viską, kad rinkimai šalyje vyktų atvirai ir skaidriai”, – patikino A.Lukašenka, kurį JAV yra pavadinusios paskutiniu diktatoriumi Europoje.

Jis pabrėžė, kad per būsimus prezidento rinkimus gruodžio 19 dieną šalies likimą lems liaudis.

“Jokio kišimosi mes neleisime, o jo ir nebus. Kas nors šauks: “Papjausime, nuskandinsime”, bet aš štai jau, kaip matote, 16 metų gyvenu”, – sakė A.Lukašenka ir priminė patarlę: “Kam skirta būti nušautam, tas nenuskęs”.

Baltarusijos prezidentas ironizavo, kad jeigu Kremlius ir darys rinkimams kokią nors įtaką, tai “tik teigiamą”.

“Juk visas šis purvas naudingas ne jiems, o mums. Duok, Dieve, kad jie taip paikai elgtųsi ir toliau”, – sakė ir pridūrė, kad

“rinkimų raktai yra ne Kremliuje, o baltarusių kišenėje”.

GROJA BALALAIKA

Komentuodamas Baltarusijos opozicijos, mėginančios konsultuotis Rusijoje, veiksmus A.Lukašenka pareiškė, kad “tie, kurie vakar griežė Vakarų smuiku, šiandien groja balalaika Maskvoje”.

“Jie važiuoja ten ne tik į pražvalgas, bet ir tam, kad gautų gerų pinigų. Mes žinome, kas jiems moka”, – pažymėjo A.Lukašenka.

Jis taip pat pareiškė, kad labiausiai suinteresuotas sąžiningais rinkimais.

“Man reikia, kad iš tikrųjų remtų, o ne falsifikuotų rezultatų”, – sakė Baltarusijos lyderis.

Jis paragino Baltarusijos piliečius nusiraminti ir “mažiau žvalgytis į šalis”, drauge pažadėdamas saugumą ir ramybę.

Prezidento rinkimai vyks Baltarusijoje 2010 metų gruodžio 19 dieną. Rugsėjo 27 dieną respublikos CRK numato surengti posėdį, kuriame bus sprendžiamas klausimas įregistruoti iniciatyvines grupes kandidatams iškelti. Vieno ar kito kandidato iniciatyvinė grupė turi surinkti ne mažiau kaip 100 tūkst. parašų jam remti.

Iki lapkričio 13 dienos galimi kandidatai į prezidentus turi pateikti į CRK reikiamus dokumentus, tarp jų anketą , turto ir pajamų deklaraciją. Kandidatų į prezidentus registracija vyks nuo lapkričio 13 iki 23 dienos.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...