2010 Rugsėjo 24

Užsienis

Lukašenka: Jeigu norime būti nepriklausomi, už tai turime brangiai mokėti

veidas.lt

Baltarusijos užsienio politika ir toliau bus vykdoma įvairiomis kryptimis, pareiškė šalies prezidentas Aleksandras Lukašenka.

“Išspręsime strateginius uždavinius, atsikratysime priklausomybės nuo naftos, dujų ir taip toliau, vadinasi, išliksime kaip valstybė. Jeigu to nepadarysime – liksime antraeile valstybe ir vilksimės gale”, – penktadienį pareiškė šalies vadovas, dalyvaudamas susitikime su Valdymo akademijos prie Baltarusijos prezidento studentais.

“Ir galvosime: priims mus į ES, numes kokį kąsnelį – ir gerai. Kažkoks lyderis pasiūlė susijungti su Rusija. Gal ir būtų gerai, bet nesinori. Nesinorėtų, kad mūsų šalis turėtų tik tokį pasirinkimą, tokią alternatyvą”, – pabrėžė Baltarusijos prezidentas.

Todėl, pasak jo, “laimės reikia ieškoti savo krašte, netgi tada, kai bus nepaprasta, sunku”. “Visada perspėdavau – jeigu norime būti nepriklausomi, tai už nepriklausomybę turime brangiai mokėti, visos valstybės už ją labai brangiai mokėjo”, – pridūrė jis.

“Nemanau, kad reikia reikia keisti užsienio politikos kryptį. Ji teisinga. Joje daug vektorių”, – pareiškė A.Lukašenka.

Prezidentas sakė, kad Baltarusija laikosi tokios pozicijos, kad jos interesai neturi kenkti kaimyninėms šalims ir kitoms pasaulio valstybėms. Jis patikino, kad mes “negalime padaryti nemalonumų visam pasauliui, neturime tokių išteklių”.

A.Lukašenka pažymėjo, kad Baltarusija labai dėmesingai žiūri į savo kaimynes ir vykdo tokią politiką, kuri joms nekenktų.

Kartu A.Lukašenka pripažino, “kad mes kažkaip įsikibome į vieną sparną – Rusijos – ir pamėginome pakilti”. “Mes sukūrėme tokius santykius Rytuose, ir jūs matote, kuo tai baigėsi dėl Rusijos vadovybės politikos”, – sakė A.Lukašenka.

Prezidentas pažymėjo, kad Baltarusijos ir Rusijos prieštaravimai kyla ne “dėl mūsų kaltės, tik todėl, kad mes tokie nuolaidūs”. “Dėl tam tikrų priežasčių, kurių nenoriu liesti, ten pavydas, dar kažkas, tokia jų politiką, tai jų teisė. Mūsų teisė – kurti tokią politiką, kuri reikalinga mums”, – sakė Baltarusijos vadovas.

“Laikytis pakibus už vieno sparno visada labai sunku”, – pažymėjo prezidentas. “Mes tai supratome, mes Vakarams siūlėme plėtoti santykius, tačiau mums visada kalbėjo – demokratija, žmogaus teisės, žodžio laisvė”, – pridūrė A.Lukašenka.

Jis dar pabrėžė, kad kalbėdamasi su Vakarais Baltarusija visada atkakliai tvirtino, kad pirmiausia atsižvelgs į Baltarusijos žmonių interesus, tačiau nesukurs problemų artimiausiems kaimynams ir Vakarams. Pasak prezidento, Baltarusija yra patikima užkarda nelegaliai migracijai, narkotikams, ir tuo turėtų būti suinteresuotos Vakarų Europos šalys.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentarai (1)

  1. Anonimas Anonimas rašo:

    Tai negi Lukašenka tik dabar susirūpino tuo,kuo Baltarusijos konstitucija jį visą laiką įpareigojo?Juokinga.


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...