2011 Rugpjūčio 20

Lombardai vilioja mažesnėmis palūkanomis

veidas.lt

Brangstant auksui lombardai ėmė mažinti palūkanas – taip jie grumiasi dėl auksą, kaip paskolos užstatą, nešančių klientų.

Sunkmečiu šalyje daugėjo lombardų, nes padidėjo trumpalaikių paskolų už įkeistus brangiųjų metalų dirbinius poreikis. Tad mažinti palūkanas lombardus skatina ne tik siekis pritraukti daugiau klientų ir uždirbti iš aukso jam brangstant, bet ir nuožmi konkurencija. “Palūkanas sumažinome keliais procentais”, – teigia tris lombardus Vilniuje valdančios įmonės vadovas Marius, nenorėjęs pasakyti savo pavardės. Tai patvirtino ir lombardų Kaune bei Klaipėdoje savininkai.
Palūkanų dydis lombarduose priklauso nuo paskolos dydžio, daugelyje jų minimalios mėnesio palūkanos yra 4–5 proc. Aukso kainai pakilus, išaugo ir vidutinė paskola, o tai irgi leidžia šiek tiek sumažinti palūkanas. Šiandien daugelis lombardų už 585 prabos auksą siūlo apie 75 Lt/g: apie 10 Lt daugiau nei metų pradžioje. Jie skatina gyventojus ne tik įkeisti, bet ir parduoti turimą auksą, nes iš tokios veiklos irgi nemažai uždirbama. Be to, įkeistų dirbinių neatsiima apie 20 proc. klientų.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...