2010 Balandžio 22

Tvarka

Liūdna akcijos “Darom” atomazga

veidas.lt

Akcijos “Darom” tikslai – neabejotinai gražūs. Tačiau dažnai vien gražių norų neužtenka. O neprofesionalumas ir geriausią idėja sukompromituoja.

Taigi, šiek tiek asmeninės patirties. Paskelbus apie būsimą aplinkos valymą, prie šios gražios iniciatyvos nusprendėme prisidėti. Susiorganizavome grupę – dukros klasiokai ir jų tėvai, nusprendėme valyti mišką ties Nemenčinės plentu. Paskambinome akcijos “Darom 2010” organizatoriams, šie įtraukė mūsų objektą į taškų sąrašą, skyrė šiukšlių maišų ir pažadėjo šiukšles išvežti dar tą patį šeštadienį, o jei nepavyks – vėliausiai pirmadienį.

Susirinkome šeštadienį 10 val. ryte. Iš viso mūsų buvo 23 žmonės. Padirbėjome iš tiesų nuoširdžiai (maždaug 3 val.) ir surinkome kalną šiukšlių. Padirbėję, dar pažaidėme su vaikais ir išsiskirstėme.

Atėjo pirmadienis. Šiukšlių kalnas niekur nedingęs. Antradienis – šiukšlių kalnas tebėra, tik dar didesnis, nes aplinkiniai gyventojai ėmė vilkti savo šiukšles. Trečiadienis – šiukšlių dar daugiau, šalia miške surastų 12-os senų padangų, prikrauta dar 18-a. Atrodo, vairuotojai, iš savo garažų atrideno. Be to, iš kažkur atvilkta ir sena sofa. Ketvirtadienis – minėtas šiukšlių kalnas ima panėšėti į naujai besiformuojantį sąvartyną. Dukra klausia, kodėl taip atsitiko. Kodėl noras surinkti šiukšles baigėsi tokiu fiasko? Nežinau, ką atsakyti.

Beje, čia svarbu paminėti, jog pradedant pirmadieniu, net trys mūsų grupės tėveliai kiekvieną dieną po kelis kartus skambino “Darom 2010” organizatoriams ir Antakalnio seniūnijai. Rezultatų jokių. Tik pasišaipymas. “Darom 2010” viena organizatorių ėmė aiškinti, jog šiukšlių išvežimas – ne greitoji pagalba. Esą šiukšles galbūt išves kada nors per ateinančias dvi savaites. Bet tada čia jau reikės siųsti ne vieną, o keturis sunkvežimius.

Čia svarbu pastebėti, jog šiukšlių niekas neišvežė ne tik iš mūsų taško. Kalnai jų sukrauti, bet neišvežti daug kur. Ypač apsileidusi atrodo Antakalnio seniūnija: daugybė šiukšlių prikrautų maišų tebestovi Nemenčinės plente, prie studentų miestelio Saulėtekyje, pačioje Antakalnio gatvėje netoli “Eglės” parduotuvės ir kt. Čia svarbu paminėti, jog ir “Darom 2010” organizatoriai guodėsi, jog vienintelė Antakalnio seniūnija visame Vilniaus mieste visiškai atsisakė padėti išvežti šiukšles.

O tai ir reiškia, kad akcijos “Darom” atomazga liūdna. Kitais metais, dukra su klasiokais, vargu, ar norės rinkti šiukšles. Juk šiemet geros jų intencijos baigėsi naujo šiukšlyno susiformavimu. O ir suaugusieji stipriai nusivylė. Mat paaiškėjo, kad “Darom 2010” organizatoriai daugiau šnekėtojai, o ne darytojai. Jei jau imiesi darbo, tai jį derėtų padaryti iki galo, o jei ne – tada geriau ir nepradėti. Na, o apie Antakalnio seniūniją apskritai trūksta žodžių.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentarai (6)

 1. Tomas Tomas rašo:

  Aš taip pat nusivyliau šia akcija

 2. Taikdarys Taikdarys rašo:

  Gal vertetu pakalbeti tiesiai su paciais siukslininkais?
  http://blog.vsa.lt/?p=486

 3. tomonzo tomonzo rašo:

  Dėl keletoje vietų neišvežtų šiukšlių neteisinga taip nuvertinti puikių rezultatų pasiekusios akcijos Darom. Projektas negali būti labai profesionalus, nes daromas savanoriškai. Šiukšlių išvežim1 buvo stengiamasi užsitikrinti iš seniūnijų, o kaip matome, Antakalnio sen. visai neprisidėjo. Aš dalyvavau akcijoje Kaune, pas mus viskas buvo išvežta laiku.

 4. D D rašo:

  o mes siais metais jau nedalyvavome, nes praeitais matais daug kur surinktos siuksles iki puses vasaros riogsojo…

 5. Povke Povke rašo:

  Atrodo, kad tai labai masinis reiskinys
  http://www.commonsense.lt/?p=2027

 6. Rasa Rasa rašo:

  Visas atliekas reikia rūšiuoti teisingai. Kas penktas Lietuvos gyventojas nežino kaip teisingai rūšiuoti atliekas, kur ką priduoti, dažnai dėl to verčia viską į artimiausią griovį. Jeigu esate tas penktas tai info jums – motomanai.lt/uz_gamta/


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

 • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

  Apklausos rezultatai

  Loading ... Loading ...