2011 Birželio 08

Lips tik pro priekines duris

veidas.lt

BFL

Nuo liepos 1-osios Kaune keleiviai į viešojo transporto priemonę bus įleidžiami tik pro priekines duris.

Jie privalės turimą elektroninio bilieto kortelę priglausti prie komposterio, esančio šalia vairuotojo, ir patikrinti, ar jis galioja. Jeigu elektroninis bilietas nebus papildytas ar bus pasibaigęs jo galiojimas, keleivis ir vairuotojas bus informuojami šviesos ir garsiniu signalu.

Turintieji vienkartinį bilietą privalės jį pažymėti šalia vairuotojo arba nusipirkti bilietą iš vairuotojo, pranešė Kauno miesto savivaldybė.

Išlipti iš transporto priemonės keleiviai galės pro visas likusias duris.

Įvedus naują keleivių įlaipinimo tvarką, Kauno valdžia tikisi pagerinti keleivių saugumą ir patogumą, sumažinti važiuojančių be bilieto keleivių skaičių bei gauti papildomų pajamų iš prekybos viešojo transporto bilietais.

Tokia tvarka įdiegta daugelyje vakarų Europos miestų. Lietuvoje ši tvarka įgyvendinta Vilniuje, Klaipėdoje, Kėdainiuose ir Panevėžyje, tvirtina Kauno savivaldybė.

Pasak jos, analizuojant Vilniaus bei Klaipėdos patirtį pastebėta, kad įsigaliojus naujai įlipimo į viešajį transportą tvarkai sumažėjo konfliktų tarp kontrolierių ir keleivių, rečiau pasitaiko vandalizmo atvejų, viešuoju transportu važiuoja mažiau asocialių ir neblaivių žmonių, transporto priemonės tapo švaresnės. Esą ypač sumažėjo važiuojančių be bilieto keleivių skaičius, padidėjo vienkartinių bilietų prekyba.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...