2010 Birželio 08

Viešasis transportas

Į autobusą vilniečiai lips tik pro priekines duris

veidas.lt

Prieš metus Klaipėdoje įdiegta įlipimo į viešąjį transportą tik pro priekines duris tvarka patiko ir sostinės vežėjams. Tokia praktika dar šią vasarą turėtų pasiekti Vilniaus viešąjį transportą.

Sostinės vežėjai, neseniai viešėję uostamiestyje, apsisprendė: analogiškos keleivių įlaipinimo tvarkos reikia ir Vilniuje. Savivaldybės įmonės “Susisiekimo paslaugos” direktorius Gintas Bliuvas patvirtino, kad kaip tik šiuo metu rengiamas naujos tvarkos planas, rašo “Vilniaus diena”.

“Pirmiausia turime pasiruošti techniškai, mat ne visuose autobusuose numatytas keleivių įlaipinimas pro priekines duris. Reikia atlikti tam tikrus instrukcinius pakeitimus. Paskui laukia organizacinis pasiruošimas – apmokysime vairuotojus, kaip dirbti naujomis sąlygomis. Trečias esminis dalykas – viešinimas. Plačiai informuosime keleivius apie pasikeitimus”, – teigė G.Bliuvas.

Jei viskas eisis sklandžiai, prie naujos įlaipinimo pro priekines duris sistemos keleiviai Vilniuje turėtų pradėti pratintis dar vasarą.

“Kai stebi, kaip klaipėdiečiai lipa į viešąjį transportą, atrodo, kad esi užsienyje. Viskas vyksta tvarkingai – gražu žiūrėti”, – iš uostamiesčio parsivežtais įspūdžiais dalijosi “Susisiekimo paslaugų” vadovas.

Keleivių įlaipinimo pro priekines autobusų duris tvarka Klaipėdoje gyvuoja lygiai metus. Iš pradžių naujovė buvo sutikta priešiškai. Jai nepritarė ne tik viešuoju transportu besinaudojantys žmonės, bet ir autobusų vairuotojai. Pastarieji piktinosi, kad jiems užkrautos ir kontrolieriaus pareigos.

Nuo praėjusių metų birželio Klaipėdos autobusų vairuotojai tikrina įlipančių keleivių bilietus, sprendžia, kuriems keleiviams duris į autobusą užtrenkti prieš nosį. Tarp nepageidaujamųjų dažniausiai patenka benamiai ir agresyviai nusiteikę asmenys.

Trys vairuotojai dėl naujos tvarkos kreipėsi į teismą.

Tačiau Klaipėdos autobusų bendrovės atstovai teigia, kad jos nauda – akivaizdi. Nuo naujosios tvarkos įsigaliojimo viešuoju transportu be bilieto važiuojančių žmonių skaičius sumažėjo dukart.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentarai (1)

  1. Eduardas Eduardas rašo:

    Reikia privatizuoti parkus,gana vogt iš žmonių pinigus.
    Tikra banda yra Susisiekimo paslaugos,vagių rojus.


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...