2011 Kovo 14

Politika

Lietuvos žydai stebisi, kad leista rengti eitynes su šūkiu “Lietuva – lietuviams”

veidas.lt

Lietuvos žydų bendruomenė (LŽB) pareiškė esanti susirūpinusi, kad Vilniaus miesto savivaldybė išdavė leidimą eitynėms, kurios buvo pristatomos, kaip patriotinės, tačiau jose skambėjo šūkis “Lietuva-lietuviams”.

“LŽB reiškia susirūpinimą dėl Vilniaus savivaldybės sprendimo suteikti leidimą demonstracijai, kurios lozungai ir dalis simbolikos prieštarauja Lietuvos Respublikos įstatymams dėl tautinės nesantaikos kurstymo”, – sakoma pirmadienį išplatintame bendruomenės pranešime.

Pasak jo, Vilniaus miesto savivaldybė žinojo apie šių eitynių radikalų turinį.

“Buvo iš anksto pranešta apie tautines mažumas įžeidžiančius šūkius, buvo gauta laiškų, kuriuose buvo protestuojama prieš tokios demonstracijos galimybę – Vilniaus savivaldybė leidimą vis dėlto išdavė”, – sako Lietuvos žydų atstovai.

“LŽB laiko visišku nesusipratimu, kad šiais, Seimo nutarimu Holokausto minėjimo metais, sostinės valdžia išduoda leidimus tiems, kurie per vieną svarbiausių valstybinių švenčių iš esmės tyčiojasi iš Holokausto aukų atminimo”, – teigia žydų bendruomenė.

Pranešime tikimasi, kad “į akivaizdžiai rasistinį šios demonstracijos turinį sureaguos atitinkamos teisėtvarkos institucijos”. Žydai taip pat stebisi eisenoje dalyvavo Seimo narys Kazimieras Uoka.

Kovo 11-ąją vykusiose eitynėse Gedimino prospektu dalyvavo apie 1000 daugiausiai jauno amžiaus žmonių, kurių pirmosiose gretose su savo simbolika ėjo skustagalviai.

Jie skandavo “Lietuva – lietuviams” ir nešė transparantus su užrašu “Skinhead, Už gimtąją Lietuvą, rasę ir tautą”.

Savivaldybės leidime eitynės vadinamos patriotinių jėgų, bet jose tradiciškai dalyvauja ir kraštutinių pažiūrų jaunimas, vadinamieji skustagalviai, sunkiosios muzikos mėgėjai. Šis kasmetinis renginys yra pelnęs prieštaringą reputaciją.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...