2011 Sausio 28

Gazprom

Lietuvos Vyriausybė kaltinama politikavimu

veidas.lt

Rusijos dujų milžinė “Gazprom” penktadienį apkaltino Lietuvos Vyriausybę politikavimu ir sakė pasigendanti konstruktyvaus dialogo.

Koncerno valdybos pirmininko pavaduotojo Valerijaus Golubevo teigimu, Vyriausybė įmonei tiesiai nepasako, jog ji nėra pageidaujama Lietuvoje.

“Lietuvos Vyriausybė tiesiai nesako. Ji nesako: mums nepatinka “Gazprom” buvimas ant Lietuvos žemės, išperkame jums parduotas akcijas ir skiriamės”, – penktadienį žurnalistams Širvintų rajone, Jauniūnuose, sakė vienas “Gazprom” vadovų.

Anot jo, būtų teisinga ir ekonomiškai naudinga kartu plėsti Lietuvos dujų sektorių.

“Kita pusė turi teisę vykdyti savo politiką. Aš galvoju, gaila, kad tai yra rūpestis ne vartotojų interesais, o politinių tikslų siekimas”, – teigė V.Golubevas.

Jo tvirtinimu, Lietuva yra svarbi “Gazprom” kaip tranzitinė šalis, ir Rusijos koncernas suinteresuotas bendradarbiavimu.

“Lietuvos Vyriausybė šalies teritorijoje turi teisę priimti bet kokius sprendimus ir nereikia slėptis už Europos Komisijos”, – tvirtino V.Golubevas.

“Gazprom” yra vienintelė dujų tiekėja Lietuvai ir turi didelę akcijų dalį bendrovėje “Lietuvos dujos”. Rusijos bendrovė piktinasi Lietuvos planais atskirti dujų vamzdynų valdymą ir dujų tiekimą. Premjero Andriaus Kubiliaus Vyriausybė sako vykdanti Europos Sąjungos direktyvą ir taip norinti atsikratyti monopolistinio dujų tiekimo.

Vyriausybė neseniai apskundė “Gazprom” Europos Komisijai, prašydama aiškintis dėl daromo spaudimo ir piktnaudžiavimo dominuojančia padėtimi. “Gazprom” tokius kaltinimus neigia.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentarai (1)

  1. fgh fgh rašo:

    Jobanus rusus sunaikint tik.


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...