2012 Liepos 12

Lietuvos vyrai labiau brangina savo gyvybę, o moterys – namus

veidas.lt


Lietuvos gyventojų apklausa parodė, kad mūsų šalies vyrai dažniau linkę apsaugoti savo gyvybę, o moterys labiau rūpinasi materialiuoju turtu.

Moterys dažniau draudžia būstą ir namų turtą (54 proc. moterų ir 44 proc. vyrų), o vyrai lėšas investuoja į savo gyvybės apsaugą (gyvybę draudžia 56 proc. vyrų ir 53 proc. moterų).

„Tokia tendencija tikrai nerodo, kad moterys yra didesnės materialistės. Ji greičiau atskleidžia gana aiškų vaidmenų pasiskirstymą mūsų visuomenėje: vyrai uždirba pinigus, o moterys rūpinasi namais. Gyvybę paprastai draudžia tie žmonės, kurie yra pagrindiniai šeimos ar artimųjų maitintojai ir kurių netektis ar liga smarkiai pablogintų materialiąją padėtį. Gyvybės draudimas būtent nuo to ir apsaugo – šeima ir artimieji nelaimės atveju gauna pajamas iš draudimo. Lietuvos atveju akivaizdu, kad vyrai prisiima atsakomybę už šeimos išlaikymą“, – teigia „PZU Lietuva gyvybės draudimas“ generalinis direktorius Zbignev Gaverski.

Pasak jo, vyrai draudžia gyvybę dėl saugumo, vaikų ir šeimos, prisiimdami atsakomybę už artimuosius. Tuo tarpu moterys saugumą užsitikrina saugodamos namus – tyrime teigiama, kad vardan saugumo moterys draudžia būstą ir jame esantį turtą (taip teigia 54 proc. moterų, 27 proc. vyrų). Beveik 9 proc. moterų sakė, kad draustis jas skatina rūpestis dėl ateities.

„PZU Lietuva gyvybės draudimas“ vadovas linkęs manyti, kad Lietuvos gyventojai jau turi sukaupę patirties ir pavyzdžių, kuomet gyvybės draudimas, netekus pagrindinio maitintojo ar jam susirgus, išgelbėjo šeimą nuo didesnės finansinės duobės. Šią išvadą jam leidžia daryti ir paskutiniais krizės ir didžiulės bedarbystės metais augantis gyvybės draudimo portfelis, ir tyrime išryškėjusi priežastis, kad gyvybę drausti paskatino patirtis ir aplinkybės.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...