2011 Lapkričio 26

Gyvybės draudimo lėšas bankai investuoja nuostolingai

veidas.lt

Draudimo bendrovių techninis atidėjinys, rodantis gyventojų gyvybės draudimui sukauptas lėšas, pastaraisiais metais ir toliau mažėja. Draudimo priežiūros komisijos duomenimis, liepą buvo sukaupta beveik 1 mlrd. 300 mln. Lt, o rugsėjo pabaigoje ši suma buvo sumažėjusi daugiau nei 200 mln. Lt. Toks didelis sumažėjimas per du mėnesius žada, kad gyventojų pervedamos lėšos ir toliau bus investuojamos nuostolingai. Nepaisant to, per šių metų antrąjį ketvirtį Lietuvoje registruotos draudimo įmonės uždirbo 18,1 mln. Lt pelno.

Pasak Draudimo priežiūros komisijos pirmininko pavaduotojo Ramūno Baravyko, nuostolingas investicijas regime dėl neapibrėžtumo finansų rinkose, ypač dėl drastiško skolos vertybinių popierių vertės sumažėjimo, kurį lėmė Graikijos ir kitų šalių skolos vertybinių popierių kainos kritimas.

Priminsime, kad viliodami draustis ir mokėti įmokas draudikai gyventojams žadėjo didelius uždarbius iš investavimo, bet nepaaiškino, kad lygiai taip pat lengvai galima ir nemažai prarasti. Be to, žmones piktina ir didelės gyventojų fondams administruoti išleidžiamos lėšos. Tiesa, ateityje piktnaudžiavimo ir pasipinigavimo, tikėtina, bus mažiau, nes Seimą pasiekė įstatymų pataisa, kurioje įrašyta nuostata, kad fondų valdytojų pajamos priklausytų ne nuo piliečio įmokų, o nuo žmogui uždirbtų pinigų.

Draudikų uždirbtas investicinės veiklos pelnas

2010 m. 2 pusm.       27,9 mln. Lt

2011 m. 1 pusm.       20,9 mln. Lt

Balansas   –39,7 proc.

Šaltinis: Draudimo priežiūros komisija

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentarai (2)

 1. oioioi oioioi rašo:

  oioioi negerai

 2. vo vo rašo:

  Pagaliau gal isigalios pataisa.


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

 • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

  Apklausos rezultatai

  Loading ... Loading ...