2010 Kovo 01

Turizmas

Lietuvos viešbučių užimtumas sumažėjo 20 proc.

veidas.lt

Kaip rodo “Eurostat” duomenys, iš visų Europos Sąjungos šalių labiausiai viešbučiuose praleistų naktų skaičius 2009 m. krito Latvijoje (23 proc.) ir Lietuvoje (20 proc.). “Šios šalys labiausiai pakėlė PVM mokestį viešbučiams – štai ir rezultatai”, – tvirtino Lietuvos viešbučių ir restoranų asociacijos vykdomoji direktorė Eglė Dilkienė.

Ji mano, kad jei Vilnius pernai nebūtų buvęs Europos kultūros sostinė, viešbučių užimtumas būtų kritęs dar stipriau. Sumažėjęs turistų skaičius atitinka ir verslo kelionių, užsienio investicijų mažėjimą šalyje.

2009 m. labiausiai Lietuvoje sumažėjo vietinių turistų viešbučiuose praleistų naktų – 29 proc., o užsienio turistų – 14 proc. E.Dilkevičienė apgailestavo, kad viešbučiams ekonominė padėtis nesitaiso nė šįmet.

ES šalyse bendras naktų viešbučiuose skaičius krito 5 proc. Vienintelė šalis, kurioje viešbučių užimtumas padidėjo (0,1 proc.), yra Švedija.

Daugiau šia tema:
  • Nėra panašių straipsnių.
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...