2011 Birželio 18

Lietuvos viešbučiai kainomis lygiuojasi į Londono

veidas.lt

"Veido" archyvas

Prieš Europos krepšinio čempionatą kai kurie Lietuvos viešbučiai kainas sukėlė bemaž tiek pat, kiek ir Londono viešbučiai prieš 2012-ųjų vasaros olimpines žaidynes – iki penkių kartų.

Į Europos vyrų krepšinio čempionatą, kuris Lietuvoje vyks rugpjūčio 31–rugsėjo 18 d., atvyksiantys užsienio aistruoliai už viešbučius mokės vidutiniškai du tris kartus, o kai kuriais atvejais – net iki penkių kartų didesnę kainą nei įprastai. Tai piktina į čempionatą bilietus įsigijusius krepšinio aistruolius.

Regis, pagal viešbučių kainas lietuviai mėgina lygiuotis su Londonu, kur viešbučių kainos per kitąmet vyksiančias olimpines žaidynes turėtų pasiekti beprotiškas aukštumas. Pavyzdžiui, kaip rašo užsienio spauda, viename keturių žvaigždučių viešbutyje kambario kaina per olimpiadą bus pakelta maždaug nuo 200 iki 1,1 tūkst. svarų sterlingų, bet dauguma kainas kels nuosaikiau – du tris kartus.

“Vykstant dideliems renginiams apgyvendinimo kainos Londone visuomet pakyla. Tarkime, per pasaulinę turizmo parodą mažiau nei už 120 svarų sterlingų kambario gauti būna neįmanoma”, – kad uždirbti mėgina ne tik lietuviai verslininkai tvirtino Lietuvos turizmo informacijos centro Londone direktorė Augusta Jaudegytė.

Lietuvos viešbučių ir restoranų asociacijos prezidentė Evalda Šiškauskienė tikina, kad panaši situacija būna visose šalyse per tokio masto renginius, o kažkaip užkirsti tam kelią esą nėra galimybių – viešbučių kainas reguliuoja rinka.

Tiesa, E.Šiškauskienė teigė, kad kalbos, neva visi viešbučiai jau išpirkti ir sirgaliams apsistoti nebus kur, yra gerokai perdėtos. Pasak pašnekovės, realus viešbučių kambarių užsakymas dar neprasidėjo – Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje laisvų vietų apsistoti už pačią įvairiausią kainą yra dar daug, taigi ar sirgaliai tikrai pirks kambarius tokiomis kainomis, dar nežinia. Tikėtina, kad kainos dar gali net sumažėti.

“Užsieniečiai tikrai nemokės kosminių kainų, o ir verslininkai tą gerai supranta, tad ilgainiui viskas stos į savo vietas”, – mano E.Šiškauskienė.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...