2010 Liepos 20

Krepšinio čempionatas

P. Auštrevičius siūlo greitinti vizų išdavimą

veidas.lt

Seimo Liberalų sąjūdžio frakcijos narys Petras Auštrevičius kreipėsi į užsienio reikalų ministrą Audronių Ažubalį prašydamas įvertinti Lietuvos konsulinių tarnybų darbą užsienyje ir siūlydamas kuo skubiau parengti veiksmų planą, kuris leistų pagreitinti Šengeno vizų išdavimo tvarką į mūsų šalį atvykstantiems keliautojams.

Pasak parlamentaro, tai ypač svarbu ruošiantis 2011 m. Lietuvoje vyksiančiam Europos krepšinio čempionatui.

“Jau kitais metais mūsų šalis neabejotinai sulauks daug didesnio keliautojų dėmesio. Juk didžiuliai sporto renginiai nuolat pritraukia nemažus sirgalių srautus, tačiau tam, kad į mūsų šalį jie atvyktų, o neliktų stebėti Europos krepšinio čempionato namie, turime išspręsti nemažai problemų. Jau dabar Šengeno vizas siekiantys gauti ir į mūsų šalį atvykti turistai susiduria su ilgomis eilėmis. Turime įvertinti, kad jų srautai kitąmet bus bene keliskart didesni”, – situaciją komentuoja P. Auštrevičius.

Liberalo teigimu, didžiausia problema išlieka nepakankamas konsulinio personalo dydis, kuris ir trikdo vizų išdavimą. Užsienio turistai priversti vizų laukti po keletą savaičių ar net mėnesių, todėl tai kelia jų nepasitenkinimą, o kartu mažina atvykstančiųjų skaičių bei Lietuvos turizmo sektoriaus pajamas. Problematiškiausia situacija su Šengeno vizų išdavimu jau keletą metų išlieka Lietuvos ambasadose bei konsulatuose Rusijoje, Ukrainoje ir Moldovoje.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...