2011 Balandžio 04

Baltarusija

Lietuvos verslas iš Batarusijos nesitraukia

veidas.lt

Lietuviai, kurie jau pradėjo investuoti Baltarusijoje, keičiantis šalies ekonomikai kol kas savo planų bei idėjų nekeičia ir bėgti iš kaimynines valstybės neplanuoja.

Verslininkas neslepia, kad, net ir įvertinę trūkumus, jie mato daug pliusų, svarbiausi iš kurių – geografinė padėtis, nes per dieną gaminiai gali pasiekti Maskvą, Kijevą ir Minską. Reikšminga ir muitų sąjunga, nes vežant gaminius į Rytus nereikia mokėti muitų, pirmadienį rašo dienraštis “Verslo žinios”.

“Vičiūnų” įmonių grupės valdybos pirmininkas Visvaldas Matijošaitis vardija iškylančius sunkumus, bet teigia, kad grupė planų statyti gamyklą šioje valstybėje nekeičia.

“Praeitą savaitę buvau Mogiliove ir Minske. Biržoje valiutos nusipirkti negali. Bankai už eurų ar dolerių pardavimą ima 10 proc. komisinį mokestį, valiutos ne visada yra. Šalyje brangsta visos pramoninės prekės ir maisto produktai, o investuotojų reikia visoms valstybėms”, – padėtį apibūdina V.Matijošaitis.

Pasak jo, Baltarusijoje verta investuoti, jei paskolas gauni baltarusiškai rubliais. Tada devalvacija nebaugina. “Žvalgėmės ir į vietines gamyklas, tačiau nusprendėme, kad jų nepirksime. Mums geriau statyti, nes mes rinką jau turime”, – be baimės į kaimyninę erdvę žvelgia verslininkas.

Trąšų fabriką statyti planuojančios įmonių grupės “Arvi ir Ko” valdybos pirmininkas Vidmantas Kučinskas yra atsargesnis, nors jo verslui rublio nuvertėjimas įtakos neturės – žaliavos perkamos vietoje, o produkcija eksportuojama.

“Baltarusijos rinka rizikinga ir, žvelgdami iš verslo pozicijų, norėtume, kad devalvacija būtų vieną kartą, nors ir didesnė nei dabar”, – aiškina “Aprangos” grupės generalinis direktorius Rimantas Perveneckas, neslepiantis, kad, jei investuotojas pataiko ateiti iš karto po pinigų nuvertėjimo, investicijos atpinga.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...