2014 Gruodžio 30

Lietuvos sporto apdovanojimai: nauja statulėlė, daugiau nominacijų

veidas.lt

Vienas svarbiausių kasmetinių sporto renginių – Lietuvos tautinio olimpinio komiteto (LTOK) ir Kūno kultūros ir sporto departamento (KKSD) kartu su Lietuvos sporto žurnalistų federacija (LSŽF) rengiami Lietuvos metų sportininko rinkimai – iš esmės atsinaujina. Net 11 nominacijų vietoje dviejų, nauja balsavimo tvarka ir įspūdinga, tiesiogiai transliuojama apdovanojimų ceremonija – tik dalis svarbių naujovių, užtikrinsiančių didesnį visuomenės susidomėjimą ir sporto bendruomenės įsitraukimą.

Atsinaujinanti tradicija keičia ir savo vardą – geriausio Lietuvos metų sportininko rinkimai vadinsis Lietuvos sporto apdovanojimais. Kiekvienai iš 11 nominacijų laimėti Lietuvos sporto apdovanojimų taryba, sudaryta iš šešių LTOK, KKSD ir LSŽF atstovų, nominavo po tris asmenis ar komandas. Būtent ši taryba balsuodama išrinks ir nugalėtojus, kurie bus paskelbti sausio 19 d. vyksiančio iškilmingo renginio, kurį tiesiogiai transliuos televizija, metu. Iki tol nugalėtojų pavardės išliks paslaptimi.

 

„Išplėsdami renginio mastą ir apdovanodami ne tik geriausią sportininką ir komandą, bet ir, pavyzdžiui, geriausią trenerį, geriausią naujoką ar geriausią sportininką su negalia, pagerbsime daugiau sportui nusipelniusių žmonių negu bet kada. Lietuvos sporto apdovanojimai įtrauks ir suvienys visą Lietuvos sporto bendruomenę, tapdami didele sportininkų ir Lietuvos švente“, – sako LTOK prezidentė Daina Gudzinevičiūtė.

 

Penkiose nominacijose – metų  sportininko, metų sportininkės, metų vyrų komandos, metų moterų komandos ir metų trenerio – nugalėtoją rinks ne tik LSŽF, KKSD ir LTOK, bet ir visuomenė. Kiekvienas lietuvis savo valią Lietuvos sporto apdovanojimuose jau gali išreikšti balsuodamas specialiai renginiui sukurtoje interneto svetainėje www.sportoapdovanojimai.lt.

 

„Permainomis siekiame sistemą padaryti paprastesne, aiškesne ir atviresne visuomenei ir taip paskatinti ją dar labiau domėtis sportu ir Lietuvos sportininkų pasiekimais įvairiose srityse. Turime daug puikių asmenybių, ir renginys suteiks progą plačiajai visuomenei apie juos ir jų pasiekimus sužinoti daugiau“, – sako KKSD generalinis direktorius Edis Urbanavičius.

 

Lietuvos sporto apdovanojimų nugalėtojų laukia ir naujos apdovanojimų statulėlės, pakeisiančios nuo 1994 m. kasmet metų sportininko rinkimų nugalėtojams dovanojamas „Šaulio“ skulptūrėles. Naujieji apdovanojimai bus dengti auksu, su stilizuotu pergalės, polėkio, olimpinės ugnies vaizdiniu ir su Lietuvos vėliavos motyvais.

 

Lietuvos sporto apdovanojimų tarybą sudaro šeši nariai. KKSD atstovauja E. Urbonavičius ir Lietuvos antidopingo agentūros direktorė Ieva Lukošiūtė-Stanikūnienė, LTOK atstovauja D. Gudzinevičiūtė ir  LTOK Olimpinio sporto direkcijos direktoriaus pavaduotojas Einius Petkus, o LSŽF atstovauja Lietuvos sporto žurnalistų federacijos prezidentas bei dienraščio „Lietuvos rytas“ sporto redaktorius Gintaras Nenartavičius ir Lietuvos sporto žurnalistų federacijos generalinis sekretorius bei portalo 15min.lt Sporto skyriaus redaktorius Modestas Krukauskas. Kiekvienas Tarybos narys turi po vieną balsą. Tarybos pirmininkas – E. Urbonavičius.

 

 

Be jau minėtų nominacijų, Taryba rinks geriausius metų naujoko, metų sportininko su negalia, metų sugrįžimo, apdovanojimo už pagalbą sportininkams ir metų pergalės nominacijose, taip pat nominacijoje už nuopelnus Lietuvos sportui.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...