2012 Birželio 22

Lietuvos rūkaliai netiki įspėjimais dėl rūkymo žalos

veidas.lt


Kaip rodo naujausias Eurobarometro tyrimas, beveik trys ketvirtadaliai Lietuvos rūkalių ar rūkiusiųjų mano, kad ant tabako gaminių pakelių esantys įspėjimai dėl rūkymo žalos nedaro jokio poveikio jų įpročiams ir požiūriui.

Tokių įspėjimų naudą pripažįsta tik 26 proc. šalies rūkančiųjų ar rūkyti metusiųjų, nors ES taip mano vidutiniškai trečdalis rūkalių.Lietuvoje rūkantys prisipažino 30 proc. respondentų, kurie vidutiniškai per dieną surūko po daugiau nei 13 cigarečių. Kaip paaiškėjo iš tyrimo, didžiausi rūkaliai ES yra graikai (40 proc. respondentų), o mažiausi – švedai, mat ten rūkantys prisipažino tik 13 proc. apklaustųjų. Užtat Kipro dūmintojai viršija visus rekordus: jie per dieną surūko vidutiniškai po pakelį cigarečių.Tik 15 proc. apklaustųjų Lietuvoje galėjo pasigirti sėkmingai metę rūkyti, nors bent kartą gyvenime tą padaryti bandė apie 65 proc. rūkančiųjų. ES kontekste mūsų šalies rūkaliai išsiskiria dar vienu aspektu, mat jie yra mažiausiai prisirišę prie konkretaus cigarečių prekės ženklo – tik apie 36 proc. lietuvių renkasi jas pagal gamintoją.„Nors per pastarąjį penkmetį tarp suaugusių Lietuvos gyventojų rūkalių po truputį mažėjo, dabar didžiausią nerimą kelia rūkančių jaunuolių skaičiaus didėjimas“, – teigia Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamento direktoriaus pavaduotoja Gražina Belian. Pasak jos, prie to labai prisideda tabako pramonės bandymai vis įmantresniais pakeliais patraukti jaunimo dėmesį.Atliekant Eurobarometro tyrimą „Europiečių požiūris į tabaką“ ES šalyse apklausta beveik 27 tūkst. žmonių (Lietuvoje – 1021 asmuo). Tyrimo tikslas – ištirti europiečių rūkymo įpročius, pripratimą prie tabako gaminių bei rūkymo prevencijos priemonių poveikį ir vertinimą.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentarai (1)

  1. Tduxx Tduxx rašo:

    Nusišnekat žmonės. ;D


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...