2010 Rugpjūčio 09

škvalas

Audros nuostoliai – beveik 1,5 mln. Lt

veidas.lt

Didžiausios šalies draudimo bendrovės Žalų skambučių centro specialistai šiandien registruoja pranešimus apie vakar per Lietuvą praūžusios audros žalas. Nuo ankstyvo ryto pasipylusių skambučių skaičius itin sparčiai auga. Šiuo metu bendrovė jau prognozuoja, jog klientų patirti nuostoliai dėl audros ir liūties sieks beveik 1,5 mln. Lt. Vidutinė žala transporto priemonei siekia 2,5 – 3 tūkst. litų, o turtui – 2 – 2,5 tūkst. litų.

“Šiais metais gamta kaip niekada negailestinga – žvarbi bei sniego kupina žiema, pavasarinis potvynis, o štai vasara prasidėjo karščiais bei audromis. Nuo pat ankstyvo ryto mūsų specialistai registruoja pranešimus apie apgadintus pastatus, kiemo statinius, reklaminius ir kelio ženklus. Jau sulaukėme pranešimų dėl elektros tinklo pažeidimų bei žaibo sugadintos buitinės ir elektroninės technikos. Nemažai pranešimų sulaukėme ir dėl nukritusių medžių, pastatų elementų apgadintus automobilius”, – pasakojo Kompleksinių žalų direktorius Gytis Matiukas.

Kaunas, Šiauliai, Joniškis, Radviliškis, Varėna, Alytus, Kėdainiai, Druskininkai, Trakai, Šalčininkai, Prienai – iš šių miestų bei rajonų sulaukiama daugiausiai pranešimų apie nuostolius.

“Iki pirmadienio pietų  Žalų skambučių centro specialistai jau užregistravo 304 pranešimus dėl auros padarytas žalas už 500 tūkst. litų. Pagal skambučių skaičių ir augimo tendencijas, prognozuojame, kad įvykių dėl audros ir liūties tikrai sulauksime daugiau nei 500 vnt., o bendra nuostolių suma sieks apie 1,5 mln. Lt. Atlikus administravimo veiksmus, žalos bus atlyginamos nedelsiant pagal draudimo sutarties sąlygas”, – pridūrė G. Matiukas.

“Po stichijų vis daugiau žmonių pasirenka draudimą, kaip apsaugą nuo nenumatytų finansinių nuostolių. Raginčiau visus gyventojus įvertinti tiek dabartinę ekonominę situaciją, tiek gamtos stichijų šėlsmą ir pagalvoti, kur kreipsis, kieno prašys pagalbos, jei sudegs namas, potvynis ar audra nepataisomai sugadins ilgai kauptą turtą, sugadins transporto priemonę, ar ilgapirščiai apsilankys svečiuose – draudimas neapsaugos nuo nemalonių įvykių, bet tikrai padės “atsistoti ant kojų”, – patarė Kompleksinių žalų direktorius.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...