2010 Balandžio 12

Tragedija Smolenske

Lietuvos prezidentė vyks į L. Kaczynskio laidotuves

veidas.lt

Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė dalyvaus šeštadienį aviakatastrofoje žuvusio Lenkijos vadovo Lecho Kaczynskio (Lecho Kačinskio) laidotuvėse.

Tai pirmadienį žurnalistams patvirtino prezidentės atstovas Linas Balsys.

“Prezidentė vyks į prezidento L.Kaczynskio laidotuves su nedidele delegacija – galiu patvirtinti. Iš Lenkijos pusės dar laukiama tikslesnių techninių detalių diplomatiniais kanalais, kas ir kaip bus organizuojama”, – sakė D.Grybauskaitės atstovas.

Anot jo, preliminariai laidotuvės numatomos šeštadienį.

Pirmadienį Lietuvoje prasidėjo trijų dienų gedulas dėl Lenkiją ištikusios nelaimės. Gedulas paskelbtas ir visoje Europos Sąjungoje.

Lenkijos prezidentas L.Kaczynskis ir per 90 kitų žmonių žuvo šeštadienį, kai prezidento lėktuvas sudužo mėgindamas nutūpti Rusijos vakarinio Smolensko miesto oro uoste.

Per katastrofą Rusijoje taip pat žuvo prezidento sutuoktinė Maria Kaczynska (Marija Kačinska), Lenkijos nacionalinio banko vadovas Slawomiras Skrzypekas (Slavomiras Skšypekas), Lenkijos ginkluotųjų pajėgų Generalinio štabo vadas generolas Franciszekas Gagoras (Francišekas Gagoras), kiti aukšti valstybės pareigūnai ir asmenys.

Jie turėjo dalyvauti ceremonijose, skirtose paminėti tūkstančių lenkų karininkų, kurių dauguma buvo sušaudyti netoli Smolensko esančiame Katynės miške, 70-ąsias žudynių metines.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...