2011 Liepos 26

Lietuvos prezidentė pasmerkė terorą Norvegijoje

veidas.lt

BFL

Pagerbdama tragedijos Norvegijoje aukas Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė pasirašė šios šalies ambasados užuojautų knygoje.

Lietuvos vadovė griežtai pasmerkė terorą Norvegijoje ir pabrėžė, jog nė viena valstybė, taip pat Lietuva, negali leisti ekstremistiniams judėjimams išvešėti, grasinti ir kelti pavojų žmonėms bei visuomenei.

“Neturi tokių dalykų Europoje būti. Tai yra labai blogas ženklas. Europa nėra tokia saugi, kaip mes manėme anksčiau. Neonacizmas ir kairysis radikalizmas yra labai pavojingi ir negali būti toleruotini”, – sakė Prezidentė Dalia Grybauskaitė.

Pasak Prezidentės, Norvegijos įvykiai parodė tą pačią skaudžią problemą, kuri egzistavo ir per antrąjį pasaulinį karą. Prasidėjęs nuo fašizmo ir socializmo, vienai tautai galvojant, jog yra geresnė už kitas, šis karas lėmė masines žmonių aukas. Lietuvos vadovės teigimu, tai neturi pasikartoti. Būtina užkirsti kelią bet kokiam ekstremizmui, neapykantos kurstymui, stiprinti ir ginti demokratines vertybes, ugdyti toleranciją, pagarbą žmogui ir jo gyvybei.

Šalies vadovė taip pat akcentavo, jog slaptosios tarnybos turi ypatingą dėmesį skirti ekstremizmo ir neapykantos kurstymui kibernetinėje erdvėje.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...