2012 Gegužės 12

Lietuvos prezidentė atlankė įkalintą J.Tymošenko ligoninėje

veidas.lt

Dž. Barysaitės nuotr.

Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė buvo patenkinta susitikimu su Ukrainos ekspremjere Julija Tymošenko, kuri šiuo metu gydoma Charkovo centrinėje klinikinėje ligoninėje, praneša BNS.

„J. Tymošenko būklė gera, jeigu turėsime galvoje, kad ji 22 dienas badavo. Jos nuotaika pozityvi, optimistiška. Ji niekuo nesiskundė, priešingai – ji patenkinta, kad daktarai ja rūpinasi rimtai, kad šalia yra geras vokiečių daktaras. Ji sakė, kad pasitiki šia ligonine”, – sakė D.Grybauskaitė, išėjusi iš ligoninės.

„Gydytojas patenkintas savo kolegomis, patenkintas medicinos pagalba, kuri jai dabar teikiama, bet vis dėlto ligoninės palata iš esmės yra paversta į kamerą. Žmogus nėra visiškai laisvas, o nuolat stebimas. Todėl yra sudėtingiau palaikyti pasitikėjimą tarp paciento ir gydytojo, sunkiau užtikrinti greitesnės reabilitacijos galimybę”, – pažymėjo D.Grybauskaitė.

Lietuvos prezidentė taip pat sakė, kad pusė jos pokalbio su J. Tymošenko buvo apie Ukrainos ateitį.

„Ji pirmiausia galvoja ne apie save, o apie savo ir jūsų šalies ateitį. Labai svarbu, kad Ukrainos europinės integracijos perspektyva jai yra svarbus veiksnys. Ji ragina visus – valdžią ir žmones – neužmiršti, kad reformos turi vykti europinės integracijos keliu.

Pasak Lietuvos prezidentės, ji ketina aptarti Ukrainos integracijos į Europą perspektyvą susitikime su prezidentu Viktoru Janukovyčiumi Kijeve.

„Deja, Jaltos konferencijos boikotas gali virsti rimta Ukrainos ir Europos pasitikėjimo krize. Mes visi (ir Europa, ir, aš tikiuosi, Ukraina) negalime leisti, kad ši krizė taptų kliūtimi Asociacijos sutarties pasirašymui ir europietiškai Ukrainos ateičiai”, – pareiškė D.Grybauskaitė.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...