2011 Balandžio 07

Konfliktas

Lietuvos pozicija dėl “Gazprom” nesikeičia

veidas.lt

Lietuvos Vyriausybė nekeičia pozicijos, kad Rusijos dujų bendrovė “Gazprom” pažeidė “Lietuvos dujų” privatizavimo sutartį, ir laukia oficialių derybų, ketvirtadienį pareiškė premjeras Andrius Kubilius.

“Lietuvos pozicija dėl “Gazprom” padarytų “Lietuvos dujų” privatizavimo sutarties pažeidimų nesikeičia. Laukiame “Gazprom” atsakymo į pasiūlymą susitikti”, – žurnalistams ketvirtadienį sakė ministras pirmininkas.

Vieno “Gazprom” vadovų Valerijaus Golubevo ketvirtadienį išsakytus kaltinimus Lietuvai A.Kubilius sakė vertinantis “kaip įžangą į oficialų atsakymą”. Vyriausybės vadovas pabrėžė, kad derybos turi vykti ne viešais pareiškimais, o tarp derybų grupių.

Tačiau A.Kubilius nesiėmė prognozuoti, ar Lietuva svarstytų galimybę derėtis su “Gazprom” dėl fiksuoto dujų kiekio pirkimo.

“Galima traktuoti, kad derybos tokiais pareiškimais prasideda, bet visiškai natūralu ir aišku, kad derybos turi vykti tarp derybų grupių. Nevieši pareiškimai yra derybų turinys”, – kalbėjo A.Kubilius, komentuodamas V.Golubevo pareiškimą, kad dujų kaina Lietuvai galėtų būti mažinama, jei būtų sutarta dėl fiksuoto, nuo sezoniškumo nepriklausomo perkamų dujų kiekio.

“Mes matome visas galimybes arba teisiškai ginti Lietuvos poziciją ir reikalauti, kad sutartis būtų vykdoma, arba pasiekti derybų keliu, kad “Gazprom” vykdytų sutartį”, – sakė premjeras.

Energetikos ministras Arvydas Sekmokas sudarė specialią grupę deryboms su “Gazprom” dėl mažesnės dujų kainos Lietuvai ir trečiojo Europos Sąjungos (ES) energetikos paketo įgyvendinimo.

Tačiau nei su derybų grupės vadovu energetikos viceministru Arvydu Daruliu, nei su “Lietuvos dujų” valdybos nariu energetikos viceministru Romu Švedu, nei su Energetikos ministerijos atstovu spaudai Kęstučiu Jauniškiu ketvirtadienį BNS nepavyko susisiekti.

A.Sekmokas ir K.Jauniškis balandžio 6-9 dienomis dalyvauja tarptautinėje atominės energijos parodoje Honkonge. Balandžio 4-5 dienomis jie ir A.Darulis dalyvavo Abu Dabyje (Jungtiniai Arabų Emyratai) vykusioje Tarptautinės atsinaujinančios energijos agentūros (IRENA) asamblėjos sesijoje.

“Lietuvos dujos” taip pat atsisakė komentuoti V.Golubevo, kuris yra įmonės valdybos pirmininkas, pareiškimus.

“Gazprom” atstovai prieš kelias savaites Vilniuje susitiko su Energetikos ministerijos vadovais ir sutarė toliau tęsti dialogą. Iki tol “Gazprom” kaltino Lietuvą nesėdant prie derybų stalo ir nesikalbant, o Energetikos ministerijos vadovai apkaltino Rusijos dujų tiekėją, kad šis taiko neteisingą dujų kainą, o “Lietuvos dujų” vadovus – kad šie nesiderėjo dėl mažesnės kainos Lietuvai.

Lietuvos Vyriausybei priklauso 17,70 proc. “Lietuvos dujų” akcijų, Rusijos koncernui “Gazprom” – 37,06 proc., Vokietijos “E.ON Ruhrgas International” (38,9 proc. akcijų). “Lietuvos dujų” akcijos kotiruojamos “Nasdaq Omx” Vilniaus biržos Oficialiajame prekybos sąraše.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...