2010 Balandžio 20

Pasas

Lietuvos piliečiams užteks vieno asmens dokumento

veidas.lt

Tikėtina, kad jau šį pavasarį užteks turėti tik vieną asmens dokumentą – tapatybės kortelę arba pasą. Seimo komitetuose jau svarstomi nauji Asmens tapatybės kortelės ir Paso įstatymo projektai, kuriuos parengė Vidaus reikalų ministerija. Jeigu Seimas dar šią sesiją priims įstatymus, žmonės galės pasirinkti, kokiu asmens dokumentu naudotis – kortele ar pasu. Jeigu norės, asmuo galės gauti ir abu dokumentus.

Dabar pagal Lietuvos įstatymus asmens tapatybės kortelė yra pagrindinis piliečio asmens dokumentas ir jį privalo turėti visi šalies piliečiai, sulaukę 16 metų. Tačiau kortele galima naudotis tik Lietuvoje ir dar keliolikoje šalių, su kuriomis yra sudarytos tarptautinės sutartys. Tai daugiausiai ES šalys. Tuo tarpu norintiems vykti į kitas šalis, kad ir Baltarusiją, Rusiją ar JAV, būtina turėti pasą. Migracijos departamento Pasų skyriaus vedėjo pavaduotoja Liuda Ruseckaja teigia, jog dėl šios priežasties keliaujantiems žmonėms tenka įsigyti du asmens dokumentus – tapatybės kortelę ir pasą. Už juos reikia sumokėti 180 Lt, kai dokumentai rengiami bendrąja tvarką. Jei dokumentų reikia skubiai, mokestis išauga dvigubai.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...