2011 Liepos 03

Lietuvos parama Afganistanui turi moralinės skolos pobūdį

veidas.lt

Scanpix
Lietuvos parama Afganistanui turi ir moralinės skolos pobūdį, nes afganų kova už laisvę prisidėjo prie sovietų imperijos žlugimo, sakė Lietuvos premjeras Andrius Kubilius, sekmadienį susitikęs su Afganistano prezidentu Hamidu Karzajumi.

“Turėjau progą išsakyti, kad Afganistano tautos kova už savo laisvę prieš dvidešimt metų buvo vienas iš veiksnių, kuris sugriovė sovietų imperiją, ir mes atgavome laisvę. Todėl mūsų parama šiandieniam Afganistanui turi ir moralinės skolos pobūdį”, – BNS po susitikimo su H.Karzajumi sakė A.Kubilius.

Lietuvos premjeras taip pat pabrėžė, kad būdama nauja demokratija Lietuva gali padėti Afganistanui kurti politinę sistemą ir stiprinti administracinius gebėjimus.

“Aptarėme mūsų patirtį, kuri, kaip jaunos demokratijos, prieš dvidešimt metų atgavusios nepriklausomybę, gali būti naudinga Afganistanui kuriant demokratinę politinę sistemą, stiprinant administracinius gebėjimus, kovojant su korupcija”, – sakė A.Kubilius.

Sovietų kariuomenė Afganistaną paliko 1989 metais po dešimtmečio trukusio karo, kurio pabaigoje partizanai mudžahedai perėmė iniciatyvą iš prosovietinės vyriausybės ir sovietų kariuomenės.

1992 metais užėmę Kabulą mudžahedai paskelbė islamo valstybę, tačiau netrukus po to šalis įgrimzdo į pilietinį karą tarp skirtingų etninių grupuočių – puštunų iš vienos pusės ir tadžikų su uzbekais iš kitos.

Tvyrant chaosui 1994 metais pietuose susikūrė fundamentalistinis puštūnų Talibano judėjimas, ir jau po dvejų metų užėmė Kabulą. Talibai didžiąją šalies dalį kontroliavo iki JAV invazijos 2001 metais.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...