2011 Gegužės 24

Lietuvos netenkina Baltarusijos atsakymai dėl AE

veidas.lt

BFL

Lietuvos netenkina Baltarusijos atsakymai dėl planuojamos statyti atominės elektrinės, antradienį pareiškė Užsienio reikalų ministerija.

Ministerijos Spaudos ir viešųjų ryšių skyriaus vadovas Mindaugas Lašas BNS sakė, kad šiuo metu Lietuvos ekspertai analizuoja išsakytą poziciją, bet akivaizdu, kad atsakymų į rūpimus klausimus Minskas nepateikė.

“Jau dabar galima sakyti, kad atsakymo negauta į svarbiausius ir didžiausią rūpestį keliamus klausimus. Vienas iš jų – AE aikštelės parinkimo kriterijai”, – sakė M. Lašas.

“Apgailestaujame, kad Baltarusija eilinį kartą nesilaiko tarptautinių normų, dialogą siekia vesti per žiniasklaidą, vengdama profesionalaus dialogo. Tai liudija ir pateiktų atsakymų kokybė”, – pabrėžė diplomatas.

Pasak jo, visuomenė taip pat klaidinama dėl atominės elektrinės aikštelės suderinimo su Tarptautine atomines energijos agentūra (TATENA), nes to iki šiol nėra padaryta.

Baltarusijos Gamtos išteklių ir aplinkos apsaugos ministerijos parengtame viešame laiške tikinama, kad Lietuva neturėtų jausti jokio nerimo dėl Baltarusijos atominės elektrinės statybos 30 kilometrų nuo Lietuvos.

Baltarusijos pareigūnai tikina, kad nepagrįsti Lietuvos priekaištai, jog atominėse elektrinėse Baltarusijoje ir Karaliaučiuje planuojami naudoti reaktoriai yra eksperimentiniai. Minskas taip pat tvirtina tinkamai parengęs poveikio aplinkai vertinimą.

Lietuvos valdžia laikosi pozicijos, kad rengiant Baltarusijos ir Karaliaučiaus atominių elektrinių projektus yra pažeidžiamos tarptautinių sutarčių nuostatos. Lietuvos pareigūnai sako, kad ketinami naudoti reaktoriai dar nėra realiai išbandyti, Lietuva nėra gavusi atsakymų dėl poveikio aplinkai vertinimo, visų pirma dėl parinktų aikštelių greta Lietuvos sienos, neparengti planai avarijos atveju. Lietuva taip pat laikosi pozicijos, kad viešieji svarstymai įvyko netinkamai ir perspėja, kad galima šiluminė tarša į Neries upę.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...