2011 Balandžio 05

Kainos

Lietuvos neaplenks degalų brangimas

veidas.lt

Pasaulyje toliau kylant naftos kainoms, degalai neišvengiamai brangtų ir Lietuvoje, prognozuoja Lietuvos naftos produktų prekybos įmonių asociacijos prezidentas Lukas Vosylius.

“Kylant pasaulinėms naftos produktų kainoms, nerealu tikėtis, kad Lietuvoje degalų kainos mažės. Šiuo metu degalų mažmeninės prekybos maržos yra susitraukusios iki 5 proc. Didžiąją dalį degalų kainos sudaro didmeninė kaina ir mokesčiai valstybei, tai to pabrangimo mes nelabai galime prisiimti”, – “Verslo žinioms” teigė L.Vosylius.

“Orlen Lietuvos” Mažeikių terminale parduodamo 95 markės benzinas pirmadienį kainavo 4,3 lito už litrą. Palyginti su balandžio 1 diena, didmeninė benzino kaina ūgtelėjo beveik 1 proc. Dyzelino kaina tame pačiame terminale nuo kovo 28 dienos be paliovos kopė į viršų ir pakilo taip pat 1 proc. beveik iki 4 litų už litrą.

Lietuvos degalinėse 95 markės benzino kaina svyravo apie 4,51-4,67 lito, o dyzelino – 4,30-4,42 lito.

“Kylančios naftos kainos lemia augančią infliaciją ir ji persismelkia visur. Lietuva nėra išimtis, infliacijos didėjimas jaučiamas visur, tai jau ir dabar matyti. Kylant degalų kainoms, kartu brangsta visi su transportavimu susiję produktai”, – sakė “Danske” banko Finansų rinkų departamento direktorė Giedrė Gečiauskienė.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...