2014 Liepos 21

Lietuvos mokytojai gali, bet…

veidas.lt


Po sopulingos abitūros egzaminų sesijos ieškant kaltųjų vėl buvo įvardyti pedagogai. Esą mokytojai neišmokė arba pervertino mokinius, kurie, mokykloje turėję dešimtukus, iš egzamino parsinešė vidutinius įvertinimus. Bet ar tikrai dėl to linčiuoti reikia pedagogus?

Viešojoje erdvėje pasipylus kaltinimų Lietuvos mokytojams, kyla klausimas, kuo jie prastesni už savo kolegas kitose valstybėse, kurių moksleivių pasiekimai vertinami kur kas geriau.
Pagal PISA moksleivių pasiekimų tyrimus, kuriuos kas treji metai atlieka Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacija, 2012 m. Lietuva iš 65 valstybių užėmė tik 37 vietą, arba 25 vietą tarp Europos valstybių, nusileisdama net Rusijai.
Atliekant tyrimą vertinami penkiolikmečių (arba jaunesnių) moksleivių skaitymo, matematikos ir gamtos mokslų pasiekimai. Lietuvos moksleivių rezultatai, palyginti su ankstesniais metais, nesuprastėjo, bet artimiausių šalių kontekste buvo prasti. Pavyzdžiui, per dvi dešimtis vietų aukščiau atsidūrė Suomija (12 vieta) ir Estija (11 vieta). Abi šios šalys yra pirmajame Europos šalių penketuke.
Ta pati Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacija neseniai paskelbė 2013 m. TALIS mokytojų ir mokymo tyrimo rezultatus. Nors Lietuva jau kelerius metus šiame tyrime nedalyvauja, remiantis Švietimo ministerijos duomenimis, galima palyginti Lietuvos bendrojo ugdymo mokyklų mokytojų ir kitų šalių pedagogų, kurių auklėtiniai pasirodo geriau, charakteristiką.
Maždaug 47 metų amžiaus miestietė, sukaupusi didesnę kaip 15 metų pedagoginio darbo patirtį, visą darbo laiką dirbanti tik mokykloje ir, žinoma, turinti aukštąjį universitetinį išsilavinimą, – taip atrodo tipinė Lietuvos mokytoja.
Reikia pasakyti, kad šis paveikslas niekuo nesiskiria nuo kolegų kitose šalyse, kurių švietimo sistemos karūnuojamos geriausiomis, o moksleivių pasiekimai – aukščiausi. Be to, kai kurie Lietuvos mokytojų duomenys geresni nei TALIS tyrime dalyvavusių 34 šalių vidurkis.

Ne tik visą šį tekstą, bet ir visus kitus šios savaitės “Veido” straipsnius galėsite perskaityti išsiuntę žinutę numeriu 1390 ir įrašę “veidas 282014″ bei įvedę gautą kodą.

Žinutės kaina 4 Lt. Plačiau http://www.veidas.lt/veidas-nr-28-2014-m

 

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...