2013 Gruodžio 06

Lietuvos mokykloms – elektroniniai mokytojo pažymėjimai

veidas.lt


Gruodžio mėnesį Lietuvos mokyklas pasieks analogų Europoje neturinti švietimo sektoriaus naujovė – elektroniniai mokytojo pažymėjimai. Jie pakeis esamus mokytojo pažymėjimus ir galios kaip darbuotojo dokumentas, atsiskaitymams ir apskaitai mokykloje skirta kortelė bei elektroninis bilietas.

Elektroninius mokytojo pažymėjimus bendrovė „ID4S“ ir mobiliojo ryšio lyderė „Tele2“ diegs visose Lietuvos mokyklose, kur veikia elektroniniai moksleivio pažymėjimai. Projekte dalyvaujančių mokyklų pedagogai pažymėjimus gaus nemokamai, jų gamybą finansuos „Tele2”.

„Sėkmingai įgyvendinę pirmąjį technologijų diegimo mokyklose etapą ir sukūrę elektroninį mokinio pažymėjimą, projektą tęsiame su naujove mokytojams. Mokytojo pažymėjimas bus ne tik darbo dokumentas – juo bus galima naudotis kaip elektroniniu bilietu ar mokytojų poreikius atitinkančia lojalumo ir nuolaidų kortele“, – sakė Agnė Zalanskaitė, UAB „ID4S“ direktorė.

„Kaip ir mobiliojo ryšio rinkoje, mokyklose technologijos padeda taupyti laiką ir pinigus. Mokytojai pajus naujovės naudą ir neturės pažymėjimams išleisti nė lito“, – sakė Petras Masiulis, „Tele2“ generalinis direktorius.

Jau pasiteisinusi elektroninių pažymėjimų sistema remiasi Lietuvoje sukurtomis technologijomis. Be esamų pažymėjimo funkcijų, ateityje ketinama plėsti elektroninio mokytojo pažymėjimo panaudojimo galimybes įvedant kvalifikacijos krepšelio valdymo ir nuotolinio mokymo organizavimo funkcijas.

Pažymėjimai mokytojams bus išduodami dvejiems metams. Vėliau juos bus galima pratęsti taip pat, kaip elektroninius mokinio pažymėjimus.

Lietuvos mokyklose elektroniniai mokinio pažymėjimai veikia jau kelerius metus. Technologija įdiegta 102-ose šalies mokyklose, kur ja naudojasi apie 20 tūkst. moksleivių. Elektroninis mokinio pažymėjimas yra svarbi ugdymo sistemos dalis – vaikui neatvykus į pamoką, tėvams iš karto siunčiamas informacinis pranešimas.

Elektroninis mokinio pažymėjimas kartu yra ir transporto bilietas Vilniuje ir Kaune. Su juo mokinys ir jo tėvai gauna 600 nuolaidų visoje Lietuvoje bei 60 tūkst. nuolaidų Europoje.

Elektroninių moksleivio ir mokytojo pažymėjimų galimybės gruodžio 6-8 dienomis pristatomos parodoje „Mokykla 2013“, vykstančioje Vilniaus „LITEXPO“ parodų rūmuose.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...