2012 Vasario 15

Lietuvos metų investuotojo laurai

veidas.lt


Investicijų bei verslo aplinka besirūpinanti asociacija Investuotojų forumas Lietuvos metų investuotojo titulą skyrė vienai iš didžiausių Lietuvos gamintojų AB „Lifosa“.

Sprendimą apdovanoti „Lifosą“ viešu balsavimu priėmė Investuotojų forumo valdyba.  Garbingas „Metų investuotojo“ apdovanojimas Kėdainių bendrovei paskirtas už tai, kad „Lifosa“ per 2011 metus įgyvendino net 40 investicinių projektų, kurių bendra vertė sudaro beveik 24 mln. litų.
„Norime pagerbti stiprų gamybos srities verslą, kuris net ir ekonominio sunkmečio sąlygomis nesumažino investicinių apimčių ir skyrė lėšų naujai įrangai, esamų darbo vietų išlaikymui ir naujų kūrimui, darbo sąlygų gerinimui ir aplinkosaugos projektams“, – teigia Investuotojų forumo vykdomoji direktorė Rūta Skyrienė.
„Vertiname šį apdovanojimą kaip dar vieną mūsų nuoseklaus ir atkaklaus darbo įvertinimą“, – sako AB „Lifosa“ generalinis direktorius Jonas Dastikas. Anot jo, nuo 2007 iki 2011 metų „Lifosa“ iš viso į gamybą investavo daugiau kaip 241 mln. litų ir kasmet  įgyvendino apie 30 investicinių projektų.. „Augant mūsų gaminamos produkcijos apimtims, didėja ir Lietuvos eksportas, kuris daro įtaką daugeliui kitų įmonių – transporto, paslaugų ir kitiems sektoriams. Antra vertus, pagrindinis mūsų tikslas – diegti naujas technologijas, kurti saugesnę darbo aplinką ir išlaikyti sukurtas darbo vietas“, – teigia J. Dastikas.
Iškilmingos Investuotojų forumo metų apdovanojimų ceremonijos metu į „Metų investuotojo“ titulą taip pat buvo nominuota bendrovė „Western Union Processing Lithuania“ bei verslo akceleratoriaus įmonė „StarupHighway“. Darnios plėtros idėją įtvirtinti siekianti asociacija Investuotojų forumas „Metų investuotoją“ apdovanojo unikaliu meno kūriniu – skulptoriaus Vytauto Nalivaikos sukurta bronzine skulptūrėle, vaizduojančia žmogaus ranką ir simboliškai joje pražystantį kastuvą, ir diplomu.
Pagrindinė „Lifosos“ gaminama produkcija yra azoto-fosforo trąša diamonio fosfatas (DAP), pradėta gaminti 1998 metais. Bendrovė taip pat gamina aliuminio fluoridą, monokalcio fosfatą, fosforo rūgštį ir techninę sieros rūgštį. „Lifosos“ apyvarta siekia apie 1 mlrd. litų per metus, joje dirba daugiau kaip 960 darbuotojų. Ne kartą „Metų eksportuotojos“ titulą pelniusi „Lifosa“ yra Rusijos mineralų ir chemijos pramonės kompanijos „EuroChem“ dalis.

Investicijų bei verslo aplinka besirūpinanti asociacija Investuotojų forumas apdovanojimą už geriausią 2011 metais priimtą valdžios sprendimą verslui apdovanojo Lietuvos Respublikos Finansų ministeriją. Titulas „Metų sprendimas verslui“ skirtas už įstatymų pakeitimus, kurie gerina investicinę aplinką. Investuotojų forumo valdybos nuomone, apdovanojimo nusipelnė mokesčių administravimo įstatymo pakeitimai, numatantys įpareigojančius išaiškinimus bei išankstinius susitarimus dėl mokesčių kainodaros, taip pat – PMV mokesčio lengvatą beviltiškoms skoloms.
„Šiuolaikiškas mokesčių administravimo instrumentų taikymas prisideda prie palankaus investicinio klimato sukūrimo ir suteikia investuotojams stabilumo garantijas“, – teigia Investuotojų forumo vykdomoji direktorė Rūta Skyrienė. Anot jos, palankus verslo klimatas ir šiuolaikiškai valdoma mokesčių sistema yra labai svarbus pagrindas verslo plėtrai ir mokesčių surinkimui, o per juos – bendra ekonomikos bei šalies gerovės augimui.
Be Finansų ministerijos į metų sprendimo verslui apdovanojimą pretendavo Lietuvos Respublikos ūkio ir teisingumo ministrai „už siekius pertvarkyti verslo priežiūros institucijų veiklą taip, kad jos orientuotųsi į konsultavimą ir draugišką pagalbą verslui, o ne bausmes“. Ketvirtasis iš pretendentų į apdovanojimus –  Žemės Ūkio ministras Kazys Starkevičius nominuotas „už kovą su šešėline ekonomika, įvedant kasų aparatus turgavietėse“.
Darnios plėtros idėją įtvirtinti siekianti asociacija Investuotojų forumas titulo „Metų sprendimas verslui“ laimėtoją Finansų ministeriją apdovanojo unikaliu meno kūriniu – skulptoriaus Vytauto Nalivaikos sukurta bronzine skulptūrėle, vaizduojančia žmogaus ranką ir simboliškai joje pražystantį kastuvą, ir atminimo diplomu.

Investicijų bei verslo aplinka besirūpinanti asociacija Investuotojų forumas „Metų verslo žurnalisto“ titulą nusprendė paskirti televizijos laidos ir interneto portalo „Pinigų karta“ kūrėjui Andriui Tapinui. Investuotojų forumo valdybos nuomone, tokį titulą žurnalistas nusipelnė už gebėjimą pateikti verslo temas visuomenei patrauklia forma. Kartu pagerbta ir visa „Pinigų kartos“ komanda už profesionalumą, objektyvumą ir atliekamais ekonominiais eksperimentais.
„Geram investiciniam klimatui labai svarbu, kad  visuomenė kuo daugiau išmanytų apie ekonomiką ir jos vystymąsi, todėl nuoširdžiai skatiname visus žurnalistus prisidėti prie įvairiapusės verslo tematikos sklaidos žiniasklaidoje“, – sako Investuotojų forumo vykdomoji direktorė Rūta Skyrienė. Anot jos, džiugu, kad į „Metų verslo žurnalisto“ apdovanojimą pretendavo ne tik pavieniai žurnalistai, bet ir visos kūrybinės žiniasklaidos priemonių komandos.
Televizijos laida ir interneto portalas „Pinigų karta“ 2011 metais sužibėjo rengdama ekonominę informaciją ir patarimais paprastiems gyventojams – kaip kaupti senatvei, kaip padidinti būsto vertę, kaip orientuotis automobilių rinkoje, kaip taupyti elektrą, šilumą ir t.t. Be to, „Pinigų kartos“ žurnalistai vykdė ir ekonominį švietimą, su įvairiais pašnekovais nagrinėjo itin aktualias verslo temas, pavyzdžiui, progresinius mokesčius, fizinių asmenų bankrotą, kovą su interneto piratavimu, verslo ir valstybės bendradarbiavimą, gyventojų verslumą ir daugybę kitų.
Be Finansų ministerijos į metų sprendimo verslui apdovanojimą pretendavo keliolika verslo temomis žurnalistų,  dienraštis „Verslo žinios“, žurnalai „IQ“ ir „Valstybė. Darnios plėtros idėją įtvirtinti siekianti asociacija titulo „Metų verslo žurnalistas“ laimėtoją Andrių Tapiną apdovanojo unikaliu meno kūriniu – skulptoriaus Vytauto Nalivaikos sukurta bronzine skulptūrėle, vaizduojančia žmogaus ranką ir simboliškai joje pražystantį kastuvą, ir diplomu.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentarai (2)

 1. Zemes Bankas Zemes Bankas rašo:

  http://www.zemesbankas.lt – portalas skirtas visiems, kuriems rūpi žemės ūkis, Lietuvos kaimas ir sveikas maistas! :) Kviečiame prisijungti prie mūsų! Čia taip pat galėsite įsigyti, parduoti, nuomoti žemės sklypus, bei kitą nekilnojamojo turto objektą!

 2. Vaidas Vaidas rašo:

  nu idomiai idomiai…

  __________________________
  Vaidas
  uab west logistics


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

 • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

  Apklausos rezultatai

  Loading ... Loading ...