2012 Liepos 31

Lietuvos kelių Baltarusijos kryptimi laukia masinė rekonstrukcija

veidas.lt

kelio-darbai

Lietuvos keliai Baltarusijos kryptimi pastaruoju metu primena kažkada liūdnai pagarsėjusius kelius Lenkijoje: stipriai išdaužyti, duobėti ir apleisti, pasienyje akis ir svečiams iš Baltarusijos, ir į šią šalį vykstantiems lietuviams bado nusidėvėjusi danga.
Tačiau Lietuvos automobilių kelių direkcijos vadovas Skirmantas Skrinskas tikina, kad šiuos metus galima vadinti minėtojo regiono kelių rekonstrukcijos startu, o per porą metų padėtis šiuose keliuose turėtų pasikeisti iš esmės.
Pavyzdžiui, iki gruodžio mėnesio kelyje Vilnius–Lyda bus sustiprinta ir paplatinta kelio danga tarp Jašiūnų ir Šalčininkų, rekonstruotas tiltas per Visinčią. Metų pabaigoje turėtų būti pradėti ir kelio Vilnius–Minskas plėtros darbai, kurių metu per 12 mėnesių beveik visame kelyje iki Medininkų pasienio kontrolės punkto ketinama seną betoninę kelio dangą pakeisti asfaltbetonine, įrengti apšvietimą ties pėsčiųjų perėjomis, rekonstruoti pralaidas bei drenažo įrenginius.
“Kadangi kelias yra pasienio zonoje ir čia formuojasi ilgos laukiančių sunkiasvorių transporto priemonių eilės, ruože nuo 28 km bus įrengta dešimt pagalbinių aikštelių, o nuo 31,6 km kelias bus išplatintas iki keturių eismo juostų”, – planus vardija S.Skrinskas, pažymėdamas, kad šiemet bus rekonstruojami ir keliai Vilnius–Polockas bei Švenčionys–Adutiškis, o Šalčininkų rajone iki kitų metų bus išasfaltuoti trys žvyrkeliai.
Aiškindamas, kodėl prasti šio regiono keliai prisiminti tik dabar, S.Skrinskas aiškina, kad Kelių direkcija visada investuoja tik į tuos projektus, kurių vidinė grąžos norma (VGN) yra ne mažesnė nei 5,5 proc. – kaip tik tiek rekomenduoja ES. Todėl daugiausiai investicijų sulaukia intensyviausi ir blogiausios būklės kelių ruožai, o Baltarusijos kryptimi vedantys keliai nepatekdavo nei į vieną, nei į kitą kategoriją.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentarai (2)

  1. arturas arturas rašo:

    suka


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...