2013 Kovo 06

Lietuvos kaime maistas ne pigesnis nei Vilniuje

veidas.lt


Maisto produktų kainos šalies kaimo vietovėse yra ne tik ne mažesnės, bet tokios pat ar neretai netgi didesnės nei sostinėje. Tai rodo Žemės ūkio informacijos ir kaimo verslo centro duomenys, skelbiami svetainėje www.produktukainos.lt.
Dabar apsilankius šiame tinklalapyje galima sužinoti, kokios yra vidutinės mažmeninės įvairių maisto produktų kainos ne tik Vilniaus, bet ir kaimo vietovių parduotuvėse, tad galima palyginti, kiek pirkdami tuos pačius produktus išleidžia miestiečiai ir kiek – kaimo gyventojai. Ir nors vyrauja nuomonė, kad kaime gyvenimas pigesnis, palyginus bent jau kainas parduotuvėse susidaro priešingas vaizdas.
Pavyzdžiui, cukrus sostinėje kainuoja vidutiniškai 3,99 Lt/kg, o kaime – 4,17 Lt/kg, 200 g pakelis 82,5 proc. riebumo sviesto – atitinkamai 4,71 ir 4,94 Lt, svogūnai – 1,09 ir 1,36 Lt/kg, importuoti ilgavaisiai agurkai – 7,82 ir 8,6 Lt/kg, o už atvežtinius pomidorus miestiečiai ir kaimiečiai moka atitinkamai 5,08 ir 6,52 Lt/kg.
Vis dėlto dauguma produktų sostinėje ir kaimo vietovėse kainuoja tiek pat arba kainos skirtumas labai nedidelis. Pavyzdžiui, 2 kg aukščiausios rūšies kvietinių miltų pakuotė ar 10 L dydžio vištų kiaušinių tiek Vilniuje, tiek kaime atsieina vidutiniškai apie 5 Lt, tiek vienur, tiek kitur panašiai kainuoja ir maistinis aliejus (daugiau nei 7 Lt/l), morkos (apie pusantro lito už kg) ir įvairūs kiti produktai.
Vis dėlto yra produktų, kurie kaime gerokai pigesni. Tarkime, naujausiais duomenimis, viščiukas broileris kaime šių metų pradžioje kainavo vidutiniškai 8,97, o Vilniuje – apie 10 Lt/kg. Bet tokie pavyzdžiui yra labiau išimtis iš taisyklės.
Tinklalapyje www.produktukainos.lt nurodomos tik neakcinių produktų kainos.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...