2010 Birželio 27

Eduardas Tarasevičius

Skirtingų gamintojų vaistai nesiskiria

veidas.lt

Gąsdinimai, kad skirtingais tos pačios veikliosios medžiagos medikamentais galima smarkiai pakenkti savo sveikatai, yra ne kas kita, kaip spekuliacijos ir manipuliacija pacientų patiklumu. Juk gydo veiklioji medžiaga, o visi kiti priedai neturi jokio farmakologinio poveikio. Negali būti net kalbos apie jų sukeliamą pavojų paciento gyvybei. Didžiausia galima blogybė – nepageidaujama alerginė reakcija, bet juk ir pats pacientas turi žinoti, kam jis yra alergiškas, ir dar vaistinėje pasitikslinti dėl perkamo vaisto sudėties.

Tie patys skirtingų gamintojų vaistai gali skirtis – bet tik šiek tiek. Leistinas veikliosios medžiagos kiekio svyravimas sudaro 1–2 proc., o tai yra visiškai nežymu, palyginti su kiekvieno žmogaus skirtinga fermentine sistema, kuri kur kas labiau lemia vaisto pasisavinimą nei skirtinga vaisto pakuotės spalva ir gamintojo pavadinimas.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentarai (1)

  1. tina tina rašo:

    Plačiau apie tai reikia informuoti visuomenę ir išsklaidyti bet kokius neteisingus interpretavimus.100 procentų pritariu.


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...