2010 Gruodžio 02

Verslas

“Lietuvos energija” neigia nuomojanti Kruonio HAE

veidas.lt

Elektros gamybos įmones ir perdavimo tinklą valdanti bendrovė “Lietuvos energija” dar kartą paneigė teiginius apie tariamą Kruonio hidroelektrinės (HAE) nuomininką ir tai, kad Kruonio HAE nėra plėtojama.

Bendrovė primena, kad apie 300 mln. litų vertės naujo Kruonio HAE penktojo hidroagregato statybos generalinį rangovą numatoma parinkti ir pasirašyti sutartį su juo planuojama kitų metų pirmąjį pusmetį, o hidroagregatas turėtų pradėti veikti jau 2014 metais.

Bendrovė reagavo į Pramonininkų konfederacijos prezidento Bronislovo Lubio gruodžio 1 dieną Seimo Ekonomikos komitete išsakytus teiginius.

B.Lubys trečiadienį parlamentarams pasiūlė aiškintis, kam ir kodėl išnuomota Kruonio HAE ir

kodėl ji nevystoma. Seimo Ekonomikos komiteto nariams jis neįvardijo, apie kokius elektrinės nuomininkus kalba.

“Labai garsi pavardė, nedideliame rate esu paminėjęs”, – sakė B.Lubys.

Kruonio HAE valdanti “Lietuvos energija”, reaguodama į žiniasklaidoje paskelbtus socialdemokratų lyderio Algirdo Butkevičiaus teiginius dėl Kruonio elektrinės nuomos, praėjusią savaitę pareiškė, kad elektrinė niekuomet nenuomojo savo gamybos blokų Rusijos monopolininkei “Inter RAO ES” ir visus gamybos pajėgumus išnaudoja savo reikmėms.

“Lietuvos energija” trečiadienį dar kartą pareiškė, jog teiginiai, esą du Kruonio HAE blokai yra išnuomoti Rusijos bendrovei “Inter RAO JES”, neatitinka tikrovės.

“Jokie Kruonio HAE blokai niekuomet nebuvo nuomojami jokioms trečiosioms šalims”, – per “Nasdaq Omx” Vilniaus biržą pranešė “Lietuvos energija”.

Šiuo metu Kruonio HAE užtikrina 93,6 proc. viso būtino avarinio Lietuvos elektros energetikos sistemos rezervo kiekio.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...