2010 Rugpjūčio 25

Viešieji pirkimai

Lietuvos dailės muziejus neskelbiamas derybas vykdė neteisėtai

veidas.lt

Viešųjų pirkimų tarnyba, įvertinusi Lietuvos dailės muziejaus vykdyto pirkimo dėl saugyklų įrangos būdo parinkimą, konstatavo, kad neskelbiamos derybos pasirinktos nepagrįstai, taip pažeidžiant Viešųjų pirkimų įstatymo nuostatas.

Perkančiosios organizacijos motyvas, jog įvykdžius viešąjį pirkimą dėl saugyklų įrangos buvo likusios nepanaudotos biudžeto lėšos ir susiklosčius tokioms palankioms finansinėms aplinkybėms galima būtų skubiai, neskelbiamų derybų būdu, dar papildomai iš tiekėjo, su kuriuo buvo sudaryta sutartis, nusipirkti įrangos smulkesnių eksponatų saugojimui – nepagrįstas.

Pasak laikinai einančio Viešųjų pirkimų tarnybos direktoriaus pareigas Žydrūno Plytniko, toks Lietuvos dailės muziejaus sprendimas neužtikrino Įstatyme nustatyto pirkimų tikslo sudaryti pirkimo sutartį, leidžiančią įsigyti perkančiajai organizacijai reikalingų prekių racionaliai naudojant tam skirtas lėšas.

„Papildomas saugyklų įrangos pirkimas tam, kad išnaudoti likusias turimas investicinio projekto lėšas nepateisina ypatingos skubos aplinkybių ir neišvengiamo būtinumo įsigyti šias prekes“, – teigia Ž. Plytnikas.

Viešųjų pirkimų tarnyba asmenims, atsakingiems už viešųjų pirkimų tvarkos pažeidimus, surašė administracinių teisių pažeidimų protokolus.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...