2012 Lapkričio 21

Lietuvos bendrovės produktyviausios chemijos pramonėje, telekomunikacijose, metalo apdirbimo ir kitose srityse

veidas.lt


Tarptautinė personalo vertinimo metodikų ir tyrimų bendrovė „Profiles International“ antrą kartą Baltijos šalyse atliko produktyviausių bendrovių tyrimą. Lietuvos bendrovės įvardintos produktyviausiomis 9 iš 22 verslo kategorijų, išskirtų pagal bendrovių veiklos pobūdį. Produktyvumu Lietuvoje ypač išsiskyrė chemijos pramonės bendrovė „Orion Global Pet“, degalinių tinklas „Neste Lietuva“, telekomunikacijų bendrovė „Tele2”, metalo gaminių atliekų perdirbimo įmonė „Kuusakoski“. Tokius bendrovių rezultatus lėmė specializacija ir gera personalo strategija.

Iš viso „Profiles International“ įvertino 22 veiklos srityse veikiančias bendroves, kuriose iš viso dirba beveik 500 tūkst. darbuotojų. Bendrovių produktyvumas buvo įvertintas lyginant įmonės pajamų ir darbuotojų skaičiaus santykį. Latvijos bendrovės produktyvumu pirmauja 10 sričių, Lietuvos – 9-ose, o Estijos – 3-jose.

„Atlikdami tyrimą vadovaujamės prielaida, kad vienas iš pagrindinių verslo elementų yra darbuotojai. Jei bendrovė sugeba kuo efektyviau panaudoti jų talentus, ji užsitikrina geresnius veiklos rezultatus. Štai Lietuvoje, kaip ir prieš dvejus metus, pirmąkart atlikus tyrimą, išsiskiria telekomunikacijų bendrovė „Tele2”, kurios produktyvumas smarkiai lenkia sektoriaus vidurkį ir panašią veiklą vykdančių bendrovių rezultatus. Sėkmingiausios bendrovės sugeba padaryti daugiau su mažiau darbuotojų“, – sakė Airida Zavadskė, „Profiles International“ vadovė Baltijos šalims.

Pasak jos, atliekant tyrimą siekta ne tik nustatyti produktyviausias bendroves, bet ir perprasti jų sėkmės receptą, kad gera patirtimi galėtų pasinaudoti ir kitos bendrovės. Analizė parodė, kad savo kategorijose laimėjusios bendrovės išsiskiria į rezultatus orientuota kultūra, aukšta darbuotojų kvalifikacija, šiose bendrovėse efektyviai paskirstytos funkcijos, žmogiškieji ištekliai valdomi lanksčiai, skatinamas inovacijų taikymas.

„Vertindami produktyviausių bendrovių verslo strategijas, atkreipėme dėmesį, kad dažnai šioms bendrovėms būdinga siaura specializacija ir išskirtinis verslo modelis – jos yra suradusios savo veiklos nišą, kur gali veikti efektyviau, nei vystydami verslą keliomis kryptimis. Taip pat stengiamasi turėti dideles gamybos apimtis ir taip mažinti kaštus, o pardavimus orientuoti į eksportą. Vis dėlto, matome pavyzdžių, kai net ir veikdamos pagal tą patį veiklos modelį vienos įmonės yra produktyvesnės nei kitos. Tai rodo, kad net jei strategija ir technologija panaši, darbo produktyvumas slypi efektyviame žmogiškųjų išteklių panaudojime“, – teigė duomenis analizavęs ekspertas dr. Ignas Dzemyda, VGTU docentas, Naujosios ekonomikos instituto vadovas.

Atlikdami tyrimą „Profiles International“ analitikai rėmėsi bendrovių 2011 m. finansinės atskaitomybės duomenimis. Buvo vertintos pagal apyvartą didžiausios Lietuvos, Latvijos ir Estijos bendrovės, kuriose dirba daugiau nei 25 darbuotojai. Pirmą tyrimą „Profiles International“ atliko 2010 m. ir jį vėl pakartoti ketina 2014 metais.

Baltijos šalių produktyviausių įmonių tyrimą „Profiles International“ atstovybė Lietuvoje kartu su partneriais Latvijoje ir Estijoje atliko rugpjūčio – spalio mėnesiais. Su visa Baltijos šalių tyrimo medžiaga galima susipažinti www.balticsmostproductive.com.

„Profiles International“ yra tarptautinė įmonė, kurianti personalo vertinimo metodikas. „Profiles International“ sukurti įrankiai padeda organizacijoms atsirinkti geriausius darbuojus, ugdyti vadovų kompetencijas ir priimti pagrįstus sprendimus, susijusius su žmogiškaisiais ištekliais. Bendrovė veikia  122 valstybėse ir aptarnauja daugiau kaip 40 tūkst. klientų.

Lietuvos bendrovės nugalėtojos:
Chemijos pramonė – „Orion Global pet“
Degalinės – „Neste Lietuva“
Metalo apdirbimas ir perdirbimas – „Kuusakoski“
IT ir telekomunikacijos – „Tele2“
Maisto pramonė – „MGL Baltija“
Pramoniniai produktai – „Keluva“
Nekilnojamo turto vystymas – „Baltishes Haus“
Tekstilės pramonė – „MLI“
Baldų ir kitų medienos gaminių gamyba – „Vilniaus baldai“

Latvijos bendrovės nugalėtojos:
Energetika ir energijos ištekliai – „Mamas-D“
Didmeninė prekyba – „Elko Grupa“
Didmeninė prekyba maisto produktais – „Baltic Trade Networks“
Mažmeninė prekyba – „PTA“
Prekyba mediena – „Metsa Forest Latvia“
Medienos apdirbimas – „Stora Enso Latvija“
Statyba – „Skonto Būve“
Projektavimas – „Rigas Olimps“
Transportas ir logistika – „ALPA Centrums“
Spaustuvės – „Mūkusala“

Estijos bendrovės nugalėtojos:
Prekyba automobiliais – „Konekesko Eesti“
Finansinės paslaugos – „Admiral Markets“
Gamyba – „Flir Systems Estonia“

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...