2014 Birželio 10

Lietuvos bankas pratina prie euro

veidas.lt


Šią savaitę kauniečiai, klaipėdiečiai, šiauliečiai ir panevėžiečiai pratinsis prie euro. Lietuvos bankas visoje Lietuvoje surengs beveik šimtą nemokamų informacinių seminarų, kuriuose gali dalyvauti ir plačioji visuomenė, ir verslas.
Juose Finansų ministerijos, Lietuvos banko, Ūkio ministerijos, VšĮ „Versli Lietuva“ specialistai pristato pagrindinius politinius, ekonominius ir praktinius euro įvedimo akcentus, paaiškina patį euro įvedimo procesą, informuoja apie grynuosius eurus ir apsirūpinimą jais. O prekybininkai – ne tik didžiųjų prekybos tinklų, bet ir smulkieji, taip pat pašto darbuotojai, kiti asmenys, kurių kasdienis darbas susijęs su grynaisiais pinigais, jau nuo kovo nemokamai mokomi apie euro apsaugos priemones, valiutos keitimo tvarką.
Praėjusią savaitę Europos Komisija ir Europos centrinis bankas paskelbė, kad Lietuva atitinka Mastrichto kriterijus ir yra pasirengusi prisijungti prie euro zonos.
Šį klausimą kitą savaitę dar svarstys euro zonos finansų ministrai (Euro grupė), ES finansų ministrų taryba (ECOFIN), dar kitą savaitę apie tai diskutuos Europos Vadovų Taryba, liepos viduryje savo nuomonę po svarstymo skelbs Europos Parlamentas ir tik liepos 23 d. galutinį sprendimą priims Europos Sąjungos Taryba. Koks jis bus, abejonių nėra. Šįsyk, kitaip nei 2006 m., Lietuva Mastrichto kriterijus atitinka su dideliu rezervu, tad prie euro imta pratintis iš anksto.
Lietuva bus 19-oji ES valstybė narė, įsivedusi eurą. Naujausios Eurobarometro apklausos duomenimis, euro nori 46 proc., pernai eurą rėmė 41 proc. Lietuvos gyventojų.

Mastrichto kriterijus atitinkame net su rezervu
Lietuvos rodiklis    Kriterijus
Vidutinė metinė infliacija (proc.)    0,6    1,7
Valdžios sektoriaus deficitas (proc. BVP)    2,1    3
Valdžios sektoriaus skola (proc. BVP)    39,4    60
Ilgalaikės palūkanų normos (proc.)    3,6    6,2
Šaltinis: Europos Komisija, Lietuvos bankas

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...