2010 Birželio 10

piratavimas

Lietuvoje piratinius filmus žiūri jau pusė milijono gyventojų

veidas.lt

"Veido" archyvas

“Kam eiti į kino teatrą ir pirkti brangius bilietus, jei už 10 Lt internete galima pasižiūrėti 30 kokybiškų, naujausių ir net lietuviškai įgarsintų filmų”, – turėdamas omenyje vieną lietuvišką piratinių filmų svetainę, svarsto devyniolikmetis Marius N.

Jis išvardija bent 15 lietuviškų interneto svetainių (keletą paminėsime: filmai.in, manokinas.lt, filmupasaulis.net, linkomanija.net, 3dfilmai.lt, lzd.lt, baltracker.net ir kt.), kuriose už simbolinį mokestį, o kartais ir visai nemokamai galima žiūrėti piratinius filmus ar jų parsisiųsti. “Ir niekas už tai nebaudžia – tik grasina”, – dėsto pareigūnų nė kiek nebijantis jaunuolis.

Nebijo jų ir tokių svetainių kūrėjai bei savininkai. Taigi nieko keista, kad Lietuvoje jomis naudojasi jau per pusę milijono vartotojų, per dieną iš jų į asmeninius kompiuterius parsisiunčiama po keliolika tūkstančių nelegalių filmų kopijų, tačiau teisėtvarkininkai tik skėsčioja rankomis: nors tokios svetainės reguliariai uždaromos, konfiskuojami serveriai, o savininkai baudžiami piniginėmis baudomis, šis verslas toliau klesti.

“Sulaukiame vis daugiau skundų, ir ne tik iš autorių, kurių teisės pažeidžiamos, bet ir iš sąmoningų piliečių. Tačiau Lietuvoje veikiančių piratinių filmų svetainių serveriai išbarstyti po visą pasaulį, jų galima rasti ne tik Švedijoje, bet ir Seišeliuose, todėl susekti juos labai sudėtinga”, – aiškina LANVA pirmininkas Vytas Simanavičius. O jei ir pasiseka juos pričiupti, piratai paprastai turi dar dvi tris konfiskuoto serverio kopijas ir vėl sėkmingai tęsia nelegalią veiklą, kraudamiesi pinigus iš vogtų prekių.

Štai pernai gruodį Policijos departamentas uždarė ir pinigine bauda nubaudė torrent.lt svetainę. Vasario mėnesį toks pat likimas ištiko svetainę filmai.in. Tačiau šiuo metu jos vėl veikia, ir teisėtvarkininkams belieka vėl po visą pasaulį ieškoti jų pėdsakų.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...