2010 Rugsėjo 22

Technologijos

Lietuvoje parduota vos du šimtai 3D televizorių

veidas.lt

Jau pusę metų Lietuvos prekybos centruose galima rasti naujoviškų LCD bei plazminių televizorių, turinčių 3D technologiją ir leidžiančių matyti tikroviškus trimačius vaizdus. Ši technologija paremta tuo, kad atskirus vaizdus, kurie matomi dešine ir kaire akimi, žmogaus smegenys sujungia ir sukuria trečiosios dimensijos iliuziją. Tam reikia ne tik specialaus televizoriaus, bet ir specialių akinių. Du vaizdai, vienas kurių skirtas dešinei, o kitas – kairei akiai, greitai kaitaliojasi televizoriaus ekrane.

Europoje iki šių metų trečiojo ketvirčio parduota daugiau nei 25 tūkst. 3D televizorių, o Lietuvoje didelio susidomėjimo jie kol kas nesulaukė.

Pirmasis šiais televizoriais Lietuvoje ėmęs prekiauti “Topo centras” iki šios dienos yra pardavęs apie du šimtus įvairių gamintojų 3D televizorių. Penkių skirtingų gamintojų (“Samsung”, “Sony”, LG, “Philips”, “Panasonic”) iš viso 25 modelių televizorių kainos svyruoja nuo 4 tūkst. Lt iki 20 tūkst. Lt.

Priminsime, kad 3D televizoriais galima žiūrėti ne tik 3D, bet ir mums įprastus 2D vaizdus. Be to, kai kurių gamintojų 3D televizoriai geba 2D signalą transformuoti į 3D. Tai leidžia bet kurią televizijos laidą, filmą ar sporto rungtynes žiūrėti 3D formatu.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...