- Veidas.lt - http://www.veidas.lt -

Lietuvoje parduota vos du šimtai 3D televizorių

Autorius: veidas.lt | 2010 09 22 @ 15:28 | IT naujienos | No Comments

Jau pusę metų Lietuvos prekybos centruose galima rasti naujoviškų LCD bei plazminių televizorių, turinčių 3D technologiją ir leidžiančių matyti tikroviškus trimačius vaizdus. Ši technologija paremta tuo, kad atskirus vaizdus, kurie matomi dešine ir kaire akimi, žmogaus smegenys sujungia ir sukuria trečiosios dimensijos iliuziją. Tam reikia ne tik specialaus televizoriaus, bet ir specialių akinių. Du vaizdai, vienas kurių skirtas dešinei, o kitas – kairei akiai, greitai kaitaliojasi televizoriaus ekrane.

Europoje iki šių metų trečiojo ketvirčio parduota daugiau nei 25 tūkst. 3D televizorių, o Lietuvoje didelio susidomėjimo jie kol kas nesulaukė.

Pirmasis šiais televizoriais Lietuvoje ėmęs prekiauti “Topo centras” iki šios dienos yra pardavęs apie du šimtus įvairių gamintojų 3D televizorių. Penkių skirtingų gamintojų (“Samsung”, “Sony”, LG, “Philips”, “Panasonic”) iš viso 25 modelių televizorių kainos svyruoja nuo 4 tūkst. Lt iki 20 tūkst. Lt.

Priminsime, kad 3D televizoriais galima žiūrėti ne tik 3D, bet ir mums įprastus 2D vaizdus. Be to, kai kurių gamintojų 3D televizoriai geba 2D signalą transformuoti į 3D. Tai leidžia bet kurią televizijos laidą, filmą ar sporto rungtynes žiūrėti 3D formatu.

Daugiau šia tema:

Straipsnis publikuotas: http://www.veidas.lt

Straipsnio adresas: http://www.veidas.lt/lietuvoje-parduota-vos-du-simtai-3d-televizoriu

© 2002-2009 UAB "Veido periodikos leidykla". Visos teisės saugomos.