2011 Sausio 12

Laisvalaikis

Lietuvoje jau 8 kalnų slidinėjimo trasos

veidas.lt

Šiemet oras slidinėti palankūs ir Lietuvoje. Žinoma, pas mus slidinėtojų aptarnavimo lygis dar labai primityvus ir net nelygintinas su, tarkime, Austrijos ar Italijos. Lygiai taip pat nelygintinas ir kalnų aukštis. Tačiau pradedantiesiems slidininkams Lietuvoje veikiančios trasos – nebloga ir gana nebrangi savaitgalio pramoga.

Birštono slidinėjimo trasą prižiūrinčios miesto tvarkymo tarnybos direktorius Algirdas Kederys tikisi, kad šiais metais į Birštoną paslidinėti dviejose trasose atvyks apie 10 tūkst. žmonių. Per Kalėdas pradėjusi veikti Alytaus slidinėjimo trasa kiekvieną savaitgalį sulaukia apie 100 slidininkų. Alytuje ši pramoga – pigiausia. Anot trasą eksploatuojančios bendrovės “Alstapa” direktoriaus Antano Subačiaus, nuo sausio 15 d. reikės susimokėti simbolinį 15–40 ct mokestį už keltuvą. Tačiau čia įrengtos tik dvi trasos – 135 ir 190 metrų ilgio.

Vilniaus Liepkalnio slidinėjimo trasoje veikia penkios trasos, iš kurių viena – sudėtinga, jau pažengusiems slidininkams. Į kalną pasikelti galima trimis keltuvais. Valanda kainuoja 16 Lt. Rokantiškėse slidinėti galima trijose trasose. Už keltuvą iš viso per dieną reikia susimokėti 20 Lt.

Derėtų priminti, kad Anykščių kalnų slidinėjimo centre “Kalita” veikia ne tik dvi slidinėjimo trasos, kurių vienos ilgis net 250 metrų, bet ir 500 metrų rogučių trasa, – ja galima leistis ir žiemą, ir vasarą. Keltuvas vienai valandai čia kainuoja 10 Lt. Keturios slidinėjimo trasos yra Ignalinoje ir Vilkaviškio raj. Pakalnių kaime. Nidoje, Urbo kalno papėdėje, įrengta beveik 100 metrų trasa snieglentininkams.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...